yandex-izleme
FinansKredisi.com

Eureko Sigorta Hasar İhbar Nasıl Yapılır? Eureko Sigorta İletişim Bilgileri

1.594
Eureko Sigorta Hasar İhbar Nasıl Yapılır? Eureko Sigorta İletişim Bilgileri

Eureko Sigorta hasar ihbar ile araçların hasarları konusunda hemen iletişime geçerek hasar kaydı tutulabilir. Hasar kaydının hemen tutulması çok önemlidir. Sigorta şirketi hasar tespitinin güvenilir olması ve doğru analizin yapılabilmesi için hasar oluştuktan hemen sonra sigorta şirketiyle hemen iletişime geçerek istenilen belgelerin ve delillerin sunulması gerekir. Aksi durumda meydana gelecek veya daha farklı bir dış erkenden dolayı aracın hasar alması süreci uzatacaktır. Hasar ihbarının kısa bir sürede gerçekleşmesi aracın masrafları içinde son derece önemlidir. Eureko Sigorta şirketine telefon üzerinden iletişime geçerek hasar ihbarında bulunmak en pratik yollardan biri olduğu kadar sürecinde de hızlandırmaktadır. Her koşulda erken müdahale önemli olduğu gibi hasar ihbarında da erken ihbarda bulunmak son derece önem arz eder.

Eureko Sigorta Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Eureko Sigorta hasar ihbar işlemlerinin daha kısa sürede yapılabilmesi için kendi içerisinde bir kol oluşturarak müşterileriyle bu kol üzerinden birebir ilgilenmektedir. Euro Sigorta hasar ihbarı yapmak için aranması gereken numaralar aşağıdaki gibidir.

 • 444 66 60
 • 0850 222 66 60

Bu iki telefon numarası da Müşteri Hizmetlerine bağlanmakta herhangi bir hasar ihbarı bulunulmak için haftanın her günü ve her saatinde aktif olarak çalışmaktadır. Gece 23:00 yada 02:00 saatlerinde yaşanan kazadan dolayı oluşan hasarları ihbar etmek için çağrı merkezi aktif olarak hazır bulunur. Yani Eureko Sigorta için zamanının bir önemi kesinlikle yoktur. Tatil günlerinde dahil müşterilerin hizmet vermeye devam etmektedir. Bu iletişim numaraları sadece ihbarlar için değil aynı zamanda Eureko müşterisi olmak isteyenler içinde 7 gün 24 saat olmak üzere aktif olarak açıktır.

Eureko Sigorta Hasar İhbar Nasıl Yapılır?

Eureko Sigorta hasar ihbar kaydı yapmak artık günümüz teknolojisiyle çok pratik hale gelmektedir. Birkaç basit adım takip edilerek internet üzerinden online olarak hasar ihbarında bulunmak mümkündür. İşte online hasar ihbarında bulunmak için sırasıyla izlenmesi gereken adımlar;

 • Eurekosigorta.com.tr adresine giriş yapılır
 • Destek menüsünden hasar bildirimi seçeneğine tıklanır
 • İstenen müşteri tipi, T.C. kimlik numarası, poliçe numarası, hasar bildirimi ve araç plakası kısımları eksiksiz ve doğru olarak doldurulur.
 • Hasar bildirimi kısmında yer alan “sigortalıyım” yada “yetkili servisim” seçeneklerinden biri seçilir ve daha detaylı bilgi elde edilir.
  Kasko sigortası karşı tarafın hasarını öder mi?

 

Eureko sigortanın hasarlı dosyaların sorgulama işlemleri sadece Eureko sigortanın müşteri hizmetleri numaraları ve internet sitesi üzerinden sağlanabilir. Müşteri hizmetleri aynı zamanda resmi siteden yapılan sorgulamaların detayları da sorgulana bilmesini sağlamaktadır. İnternet sitesinden yapılmak istenen sorgulamalar için aşağıdaki adımlar izlenmelidir;

 • Eurekosigorta.com.tr adresine tıklanarak giriş yapılır
 • Ekranda yer alan Destek işlemleri menüsü seçilir ve hasar takip kısmı seçilir
 • Yeni açılan sayfaya ilk önce dosya numarası girilmesi gerekir. Daha sonra da plaka numarası veya poliçe numarası yazılmalıdır
 • Dosyayı getir sekmesine tıkladıktan sonra tüm hasar dosya detayları ekranda yer alır.

 

Hasar İhbarı Yapmak Neden Önemlidir?

Araç dış etkenlere bağlı olarak yada herhangi bir sebepten ötürü hasar alırsa hasar kaydının sigorta şirketleri tarafından karşılanması masraflar bakımından avantaj yaratır. Hasar kaydının oluşturulması için ilk işlem ihbar ile başlar. Belirli bir zaman doğrultusunda ihbarda bulmadığı taktirde Sigorta hasarı karşılamama hakkına sahiptir. Bu yüzden hasar ihbarı her bakımdan büyük önem arz eder. Bu durum Eureko Sigorta hasar ihbar için de geçerlidir. Her Sigorta şirketi gibi Eureko Sigorta Şirketi içinde hasar ihbarı son derece önemlidir. Hasar ihbarı yapmanın içeriği ve önemi aşağıdaki gibidir;

 • Hasarın gerçekleştiği andan itibaren 5 iş günü içerisinde hasar ihbarı yapılmalıdır
 • Hasar ihbarı yapılmadığı için hasarın tazmini yapılamaz
 • Hasar ihbarının süresi geçtikten sonra Eureko hasardan sorumlu değildir
 • İstenen evrakların eksiksiz olarak 5 iş günü içerisinde Eureko Sigorta Şirketine teslim edilmesi gerekir
 • Hasar ihbar süresi geçtikten sonra ihbarda bulunmak isteyen Sigorta müşterileri Eureko Sigortadan herhangi bir ödeme alması söz konusu değildir.

Sigorta Şirketinin oluşan hasarlar sonucunda hizmet verebilmesi için hasar ihbarı son derece büyük önem arz eder. Bu yüzden tam zamanında hasar ihbarı yapılmalı ve sigorta şirketleri tarafından hasar tespiti yapılmalıdır. Aksi taktirde Sigorta şirketlerinin hasar dosyaları için sunmuş olduğu imkânlardan yararlanılması mümkün değildir.

  Trafik Sigortası Çalınan Aracı Öder mi?

 

Peki Eureko Sigorta Hasar İhbar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Eureko hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: