yandex-izleme
FinansKredisi.com

Hacizli Eve Kredi Verilir mi? Hangi Bankalar Verir?

1.443
Hacizli Eve Kredi Verilir mi? Hangi Bankalar Verir?

Hacizli eve kredi verilir mi? Hangi bankalar verir? Bireyler bankadan kredi alacağı zaman genellikle taşınmazlarını gösterir. Özellikle bu durum yüksek miktarlı krediler içindir. Kredi çeken birey borcunu ödemeyi aksatıp istenilen ödemeyi zamanında ödemez ise banka vermiş olduğu krediye karşılık evi haczeder. Hacizli ev İcra Dairesi tarafından mühürlenir. Ev satılıp borcu ödenene kadar icralık olan kişi evi kullanmaz. Hacizli eve kredi verilir mi sorusunun cevabı hem evet hem hayırdır. Haciz uygulanan kişi evinin üstünden haczi kaldırmak için bankadan kredi çekemez. Çünkü kredi notu düşük olduğu için ve borcunu ödemeyip haczi olduğu için bankalar kredi kesinlikle vermez. Fakat evi almak isteyen başka biri satın alacağı evin üstünde haciz bulunuyor ise herhangi bir bankadan kredi çekerek evin haczini kaldırabilir. Evin değerinden ödemiş olduğu banka borcu çıkarılarak evi satın alabilir.

Bankalardan Hacizli Ev Alınır mı?

Ödenmeyen borçlardan dolayı bankanın el koyduğu evler açık artırma ile satışa sunulur. Hacizli eve kredi verilir mi? Hangi bankalar verir? Bu evi isteyen kişi şartları sağladığı taktirde açık arttırmaya katılarak en yüksek teklifi vermesi durumunda evi satın alabilir. Teklifler kapalı zarflar üzerinden yapılır. Yani ihale sırasında hiç kimse bir başkasının vermiş olduğu teklifi görmez. İhale süresi bittiğinde en yüksek fiyatı veren evin sahibi olur.

Hacizli ev satışını Türkiye de bulunan bütün bankalar hemen hemen yapmaktadır. Bireyler isterlerse kendi bankalarının isterlerse başka bankanın hacizli ev satışına katılabilir. Açık artırmalı ev satışlarının tarihleri ve saatleri bankadan bankaya değişiklik gösterir. Başvurulan banka ihalenin yapılacağı tarihi, internet adresini ve ihalenin saatini ihaleye katılacak olan kişiler ile paylaşır. Kişiler belirlenen tarihte ve saatte o sitede bulunarak ihaleye katılmış olurlar.

  Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama

Hacizli Eve Kredi Veren Bankalar

Hacizli eve kredi veren bankalar iki guruba ayrılır. Yani iki farklı yöntem ile Hacizli olan ev için bankalardan kredi alınabilir. O yöntemler ise şöyledir;

  • Hacizli evi şahıstan satın almak için kredi veren bankalar

Ev almak birçok kişinin hayalleri içeride yer alır. Özellikle kirada oturan kişilerin en çok istediği şeylerden biri ev sahibi olmaktır. Herkesin hayali kurduğu ev farklıdır. Hacizli eve kredi verilir mi? Hangi bankalar verir? Evin oda sayısı, konumu, yaşı, kat sayısı gibi özellikleri kişiden kişiye değişir. Eğer satın almak için beğenilen evin üstünde haciz varsa bunu kaldırıp ev sahibi olmak mümkündür. Bazı durumlarda beğenilen ev ev alacaklarının bütçesini aşabilir. Böyle durumlarda ev hayali kuranlar soluğu bankadan almaktadır. Eğer satın almak için beğenilen evin üzerinde haciz bulunuyor ve sahip olunan birikimin üstünde bir fiyata sahipse ev alacak olan kişiler öncelikle ev haczini ödeyerek evi haciz konumundan çıkarır. Daha sonra ev sahibinin ev için seçmiş olduğu bedelden ödenen haciz miktarı çıkarılır. Buna rağmen istenilen para ev alacak kişi tarafından toparlanmadıysa alıcı bütün bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilir. Bu kredi alıcı tarafından haczi evden kaldırabilmek için de çekilebilir.

  • Hacizli evi ihaleden satın almak için kredi veren bankalar

Bankalar borcunun ödemeyen kişilerin evlerine sözleşme gereği el koyar. El konulan bu evler daha sonra banka tarafından satışa sunulur. Burada yer alan fiyatlar daha uygun olduğu için başvuru yapan kişi sayısı da oldukça fazladır. Ev sahibi olmak isteyenler yine çareyi bankaların satışa sunduğu hacizli evlerde aramaktadır. Hacizli eve kredi verilir mi? Hangi bankalar verir? İhaleye katılan kişiyi en yüksek fiyatı verip evin sahibi olursa eğer evin bedelinin hepsini belirli bir süre içinde ödemesi gereklidir. Fakat bazı durumlarda satın alınan hacizli evin ödemesi konusunda nakit eksiği gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda banka müşterisine destek olmaktadır. Bankalar hacizli evi satın alan müşterisinden paranın %25’ini nakit olarak hemen yarışmasını talep eder. Geri kalanı için satın alan müşterisine kredi imkanı sunarak kalan borcu taksitli ödemesini sağlar. Genellikle bu konut kredisi altında sağlanmaktadır. Evin geri kalan satın alma ücreti başka banka üzerinden de sağlanabilir. Hacizli eve kredi verilir mi? Hangi bankalar verir? Fakat satın alınan banka üzerinden bunu sağlamak her zaman daha avantajlı olacaktır.

  E-Vadeli Hesap Nedir? Açmak Mantıklı mı?

Hacizli eve kredi veren bankalar arasında en popüler olan bankalar şöyledir;

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası
  • Akbank

 

Peki Hacizli Eve Kredi Verilir mi? Hangi Bankalar Verir? hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: