yandex-izleme
FinansKredisi.com

Anadolubank Zap Hesap Nedir? Altın ve Kuponlu Hesap Arasındaki Fark Nedir? 

1.675
Anadolubank Zap Hesap Nedir? Altın ve Kuponlu Hesap Arasındaki Fark Nedir? 

Birikimleri ile hayallerine ulaşmak isteyenlere Anadolubank ZAP hesap ile avantajlı hizmetler sunuyor. Siz de Anadolubank’ın sunduğu en uygun mevduat hesap seçenekleri ile kısa sürede birikimlerinizi attırabilir ve güvenli koşullarda saklayabilirsiniz.

ZAP hesap ile herhangi bir faiz kaybı yaşamadan istediğiniz para birimleri arasında birikimlerinizi dönüştürebilir ve dilediğiniz para bitiminde mevduat hesabına sahip olabilirsiniz. Ayrıcalıklı bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için zaman kaybetmeden Anadolubank’ı tercih edin ve bankanın müşterisi olun. Peki Anadolubank Zap hesap nedir? Altın ve kuponlu hesap arasındaki fark nedir? 

Anadolubank Zap Hesap Nedir?

Anadolubank ZAP hesap, bankacılık bünyesinde esnek özelliklere sahip olan bir hesap türüdür. Birikimlerini bankada saklamak ve değerlendirmek isteyenler Anadolubank ZAP hesap seçeneklerini tercih edebilir. Türk Lirası hesabı dışında birikimlerini tercih edelerse Euro ve Dolar gibi para birimleri ile de değerlendirebilir. Diledikleri zaman herhangi bir faiz kaybı yaşamadan masrafsız olarak birikimlerini diğer ülkelerin para birimlerine dönüştürebilir. Bu sayede her daim müşteriler, banka araçlarını kullanarak kârlı bir hizmet alır.

Anadolubank ZAP Hesap Nasıl Açılır?

Anadolubank ZAP hesap açabilmek için banka şubelerine gitmek yeterlidir. Size en yakın Anadolubank şubesine giderek ZAP hesap başvurularınızı yapabilirsiniz. Sizden istenen gerekli evrakları verdikten sonra kısa süre çerisinde hesap açılış işleminiz gerçekleşir. Dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Anadolubank ZAP Hesap Özellikleri Neler?

Anadolubank’ın müşterilerine sunduğu en yenilikçi hesap modellerinden birisi olan ZAP hesap ile şu işleler yapılabilir;

 • Döviz piyasalarını anlık olarak takip edebilir ve yükseliş durumunda hem kur hem de faizden aynı anda kâr elde edebilirsiniz.
 • Hesap açılışınızı 32 gün ile 90 gün arasında yapabilirsiniz.
 • Hesap açılışınızı minimum 100.000 TL / 35.000 USD / 35.000 EURO miktarlar ile yapabilirsiniz. Faiz tahakkukları gece yapılır. Bu sayede herhangi bir kayıp yaşamdan para birimleri arasında dilediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.
 • Para birimleri arasındaki geçişlerde hesabınızda bulunan bütün parayı kullanarak geçiş işlemini yapabilirsiniz.
 • ZAP hesap açılışında her para bitimi için faiz oranı belirlenir. Vadeler bu faiz oranları üzerinden açıklanır. Bu şekilde açılış işlemi gerçekleştirebilir ve paranızı dilediniz hesaba yatırabilirsiniz.
 • Paranızı ZAP hesaba koyduktan sonra vade süresi boyunca para giriş ve çıkışı yapamazsınız. Giriş çıkış işlemi için vade sonunu beklemeniz gerekir.
 • Paranızı koyduğunuz vade dolduğunda, otomatik olarak vade sonu işlemleri gerçekleştirilir. Vade otomatik olarak tekrarlanmaz.
  Anadolubank Renkli Hesap Nedir? Avantajları Nedir?

Anadolubank Altın Hesap Nedir?

Anadolubank altın hesap, birikimlerini altına yatırmak ve güvenli bir şekilde saklamak için oluşturulmuş bir hesap seçeneğidir. Anadolubank altın hesap sayesinde fiziki olarak altın almaya gerek kalmadan bütün işlemler bankacılık hizmetleri kapsamında gerçekleştirilir. Güvenli koşullarda ihtiyaca uygun olarak “Vadeli Altın Hesap” ya da “Vadesiz Altın Hesap” seçenekleri mevuttur. Müşteriler günlük altın kuru üzerinden altın alımlarını gerçekleştirerek Anadolubank güvencesi ile saklayabilir.

Vadeli altın hesabı ile alınan altın miktarı belirli oranlarda faiz kazanır. Bu sayede hesap sahibine ek getiri sağlar. Vadesiz olarak açılan altın hesaplarında, hesaba atılan miktar kendini korur ve sabit olarak kalır.

Anadolubank altın hesabı en az 20 gram altın ile açılabilir. Açılış işleminden sonra müşteriler istedikleri zaman hesaplarına altın yatırım eklemesi yapabilir.

Anadolubank Kuponlu Hesap Nedir?

Anadolubank kuponlu hesap bir mevduat hesap türüdür. Bu hesap ile kullanıcılara anaparanın faizini bozmadan ihtiyaçları faiz yolu ile giderme fırsatı bulunur. Kuponlu hesap hizmetinde,

 • Hesaplar TL/ USD/ EURO para birimi üzerinden açılabilir.
 • Hesap açılışı için belirlenen alt limit 10.000 TL/ EURO/ USD’dir.
 • Hesap vade seçenekleri 1 yıl ve 3 yıl arasında değişiklik gösterebilir.
 • Vadeli hesaplarda vade sonu işlemleri otomatik olarak gerçekleştirilir.

Anadolubank kuponlu hesap açılışı yapmak için banka şubelerine gitmeniz yeterlidir. Şube ile iletişime geçerek kimlik bilgilerinizi verebilir ve hemen hesap açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank kuponlu hesabın en önemli özelliği 1 yıllık faize konan hesaplarda istenilen zaman vade faiz getirisini bozmadan para çekme imkanının var olmasıdır. Dilediğiniz zaman paranızın vadesi bozulmadan biriken faiz miktarını çekebilirsiniz.

Anadolubank Altın ve Kuponlu Hesap Arasındaki Fark Nedir?

Anadolubank altın hesap ve kuponlu hesap arasındaki en büyük fark bir hesaba yatırım olarak gerçekleşirken diğer hesaba TL ya da döviz üzerinden yatırım yapılıyor olmasıdır. Altın hesabında vade süresi boyunca faiz çekimi mümkün değilken, kuponlu hesapta paranın vadesi devam ederken biriken faiz miktarı istenilen her zaman çekilebilir.

  Anadolu Ticari Kart Nedir? Müşteriler BP’deki İndirimden Nasıl Faydalanır?

Anadolubank Zap Hesap hakkında ne düşünüyorsunuz? yorumlar kısmında gelin birlikte tartışalım. Bu tarz banka haberleri ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi  https://www.finanskredisi.com/ güncel olarak takip edebilirsiniz.