FinansKredisi.com

Banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri genelde özel ve kurum bankaları olarak farklılık göstermektedir. Özel banka çalışma saatleri daha esnek olabilmektedir. İş bankası çalışma saatleri ve Ziraat bankası çalışma saatleri arasında olduğu gibi bu durumu inceleyerek sizin bankalarda işlem yaparken mağdur olmamanız için detaylıca uzmanlarımız araştırma yaptılar ve hangi banka kaçta açılıyor veya kaçta kapanıyor gibi bilgileri sizlere net olarak sunmaktayız.

Genelde bankaların çalışma saatleri standart olup saat sabah 08.30-09.00’da açılırken akşam da 17.00-17.30 saatleri arasında kapanmaktadır. Bazı bankalar öğlen için moda verirken bazı bankalar ise öğle yemeği bulası vermeden tabiri yerindeyse gişede bulunan kişi sayısını azaltıp nöbetçi birilerini bırakarak müşterilerinin işlemlerini devam ettirmelerini sağlar. Her banka bu şekilde değildir banka çalışma saatleri bellidir dışına çıkmaz veya esneklik göstermezler öğle tatillerinde 1 saat mola vererek yemeğe gidebilirler.

Genel bir bilgilendirme yapmak gerekirse öğle molası bulunan sabah 09.00 da çalışmaya başlayıp 12.30 da öğle molasını başlatıp arından 1 saat kadar bir istirahat sonrasında 13.30’da gişe başında hizmet sunmaya devam ederler ve 17.00’a kadar çalışmalarına ara vermeden devam ederler. Böylelikle müşteriler saat kaçta gidip kaçta gitmeyeceklerini belirlemek zorundadırlar. Genelde devlet bankalarında bu tür işlemlerde esneme olmaz dakika neyse odur ve müşteriler saatlerinde gelir saatlerinde giderler.

  Hafta Sonu Havale ve Eft Yapılır Mı?