yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir ?

2.596
Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir ?

Kasko Sigortası Genel Şartları

Kasko sigortası, kişilerin aracında meydana gelebilecek olası kaza ve hasarların yarattığı maddi zararların belli oranlarda karşılanması için sigorta şirketlerinin talep eden müşterilerine full kasko hizmeti vermek amacı ile sunulmaktadır. Genel anlamda kapsayıcı teminat alma durumları sözleşme yada poliçede yer almaktadır. Araç çalınma, iki taraflı çarpma veya çarpılma türünde yaşanan kaza olayları gibi durumlarda zararınız kasko sigortası genel şartları olarak belirtildiğinde sigorta şirketi tarafından karşılanır dikkat etmeniz gereken husus ise yük kaymasından, yüksekten madde düşmesi gibi yaşanabilecek hasarlar gibi ince detayların teminatlarda yer almıyorsa ek olarak ilave ettirilmesi.

Kasko sigortası ödemeleri, yıllık olarak yapılırken ödenecek prim ister peşin isterseniz kredi kartı ile taksitlere böldürülerek ödenebilir.

Kasko sigortası genel şartlar ve özel şartlar olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Genel şartlar devletin getirdiği zorunlu olarak kanun tarafından düzenlenmiş özel şartların dışında kalan hasar, zarar temini gibi konularda müşteriyi koruma altına alırken kasko şirketinide zor duruma sokmamak için düzenlenmiş bir kanundur.

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortası kapsamı sadece otomobillere uygulanmayacağı gibi çeşitli motorlu taşıtlarada uygulanabilir. Kasko yaptırılan motorlu taşıt için kasko poliçesinde kapsayıcı bazı nitelikler yer alır. Motorlu taşıtların yanması, çalınması ve kaza durumları gibi hususlarda kasko yaşanan zararları güvence altına alarak size uğradığınız maddi zararları karşılar.

İsterseniz hareket halinde isterseniz park halindeyken yaşanan ve sizin idareniz dışında gerçekleşen bir çarpma, yanma, devrilme, çalınma, kötü niyet ile verilebilecek olan zarar yada yaşanabilecek doğal afetler sonucu meydana gelen hasarları karşılar.

Kasko Teminatı Dışında Kalan Zararlar

Kasko sigortası teminat kapsamı dışında kalan önemli ve sigortalı tarafından bilinmesi gereken durumlar.

  • Savaş, ayaklanma, kalkışma, isyan ve askeri hareketlilik.
  • Kasko poliçesinde belirtilen motorlu taşıtın sahibi haricinde bulunan sürücüsünün ehliyetli olmaması.
  • Aracın kullanımı süresince poliçede belirtilen alkollü içecek, uyuşturucu, uyarıcı gibi maddelerin kullanımı tespiti.
  • Kasko şirketini zarara uğratmak amacı ile kasten aracın kaçırılması, çalınması yada hasara uğratılması.
  • Kara, deniz, hava, nehir gibi bölgelerde aracın taşınması sırasında oluşabilecek kazalar.
  • Taşıma kapasitesinden fazla yük yada yolcu gibi ağırlıklardan dolayı oluşabilecek hasarlardaYukarıda belirttiğimiz maddeler kesinlikle teminat dışında kalır ve zararınız sigorta şirketleri tarafından karşılanmaz.
  Kasko Süresi Ne Kadardır Ne Zaman Yenilenir?

Sizin için hazırladığımız kasko hasarsızlık indirimi konumuza göz atın.

https://www.finanskredisi.com/kasko-sigortasi-hasarsizlik-indirimi-nedir/