yandex-izleme
FinansKredisi.com

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

2.878
En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay kredi kartı veren banka ihtiyacınız varsa eğerki sizin için çok geniş çapta bir araştırma yaptık. Aslında en kolay kredi kartı veren bankalardan ziyade sizlere kredi kartı aldıktan sonra ne yapmanız gerekli hangi bankalar daha kolay kart tahsis ediyor veya hangi limitlerde sizlere hizmet sunuyor bunu anlatacağız.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde artık bankalar eskisi gibi müşterisini zorlamıyor hemen hemen hepsi kolay bir şekilde kredi kartı veriyor lakin şartları yerine getirdiğiniz taktirde bankalar genelde ssk çalışanı olmanız gerekmekte yada mevcut bir şekilde iş yerinizin olup bağkurlu olmanızı isteyebiliyor. Bankalar müşterilerini artık findex puanlama sistemi ile takip edebildiği için eğerki risk oluşturan gruplarda değilseniz anında kredi kartı alabilirsiniz. Bankalar size geçici bir kredi kartı temin ediyor hemen şubelerden alabiliyorsunuz ve adınıza aktif ediyorlar bu kredi kartı ile istediğiniz zaman alışveriş ve harcama yapabiliyorsunuz. Belirli bir süre sonra asıl kartınız evinize yada işyerinize geliyor ve aktif olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bankaların size hemen kredi kartı vermelerini istiyorsanız ilk yapacağınız işlem hangi banka ile çalışmak istiyorsanız şubelerine gitmek ve müşteri temsilcisi ile görüşmek olacaktır.

Talebinizi çekinmeden dile getirebilirsiniz hemen bir kredi kartı ihtiyacınız olduğunu belirtebilir ve size bu gün aktif olucak şekilde bir kredi kartı temin etmelerini isteyebilirsiniz. Müşteri temsilcileri eğerki sizin kredi notunuzun yüksek olduğunu görürlerse bu talebinizi geri çevirmeyeceklerdir ve size istediğiniz kredi kartını tahsis edeceklerdir. Böylelikle diledğiniz gibi gün içinde ve sonunda kartınızı kullanabileceksiniz ve anında kredi kartı sahibi olucaksınız. Unutmamanız gereken bir şey ise tamamen bankanın isteklerini yerine getirmeniz örneğin kredi notu düşük kişilere bu hizmet verilmeyeceğini bilmeniz gerekmektedir.

  • Peki kredi kartı almanız için kredi notu kaç olmalı?
  • Kredi notunuzu nasıl öğrenebilirsiniz?
  • Düşük kredi notunu nasıl yükselticeksiniz?
  KahramanKart Nedir? Nasıl Alınır?

Tüm bunları önceki hazırladığımız konuyu incelerseniz faydası olacaktır size.

https://www.finanskredisi.com/tc-ile-kredi-notu-sorgulama/
https://www.finanskredisi.com/kredi-notu-kac-olursa-kredi-cekebilirim/
https://www.finanskredisi.com/kredi-notu-yukseltme-yollari-hizli-yuseltme-taktikleri/

Öncelikle yukarıda verdiğim bağlantılara bakarak kredi notunuzun kaç olması gerektiğini ve kredi notunuzu sorgulayıp öğrenin kredi notunuzu öğrenmenizin ardından kredi notunuz düşükse nasıl yükseltebileceğinizi öğrenin ve uygulayın daha sonrasında bankalar ile aranızı düzeltmiş olacaksınız ve istediğiniz limitlerde kredi kullanabilecek ve kredi kartı alabileceksiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka

Günlük yaşamda ve alışverişlerde hemen herkesin kredi kartına ihtiyacı oluyor. Gerek nakit paranın olmaması ve gerekse kolay taksit imkanları için ya da bol bol puanlar kazanmak için insanlar kredi kartı kullanıyorlar. Peki en kolay kredi kartı veren banka hangisidir? Hangi bankadan daha çabuk ve kolay kredi kartı alabilirim?

En basit şekilde kredi kartı veren bir bankaya ihtiyacınız varsa, sizin için yaptığımız kapsamlı ve çok yönlü araştırmayı mutlaka incelemeniz gerekecek. Zira artık bankalar eskiden olduğu gibi sokaklarda kredi kartı dağıtmıyorlar. Aslında size en basit şekilde ve kolaylıkla kredi kartını veren bankalardan daha çok eğer kredi kartı alırsanız ve kullanmaya başlarsanız bu süreçte nasıl davranmanız gerektiği de önemli olmalı. Piyasada var olan hangi bankanın daha kolay şekilde sizin için kart tahsis ettiğini veya size hangi limitlerde hizmet sunduklarını da sizin için araştırdık ve burada anlatacağız.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar artık müşterilerini eskisi gibi zor durumlara mecbur bırakmıyor ve hemen hemen hepsi kredi kartını kolayca veriyor ama bunun için birtakım şartlar da arıyorlar muhakkak. Mesela kredi katı ihtiyacı olan kişinin sabit ve düzenli bir gelirinin olması, SSK kaydının ya da BAĞKUR işlemlerinin bulunması kredi kartı verenler tarafından önemseniyor. Çünkü bankalar müşterilerinin borçlarına karşı sadık olmalarını ve düzenli ödeme yapmalarından yana hemfikirler.

Eğer acil nakit paraya ya da krediye ihtiyacınız varsa ve bunun için kredi kartı başvurusu yapmışsanız, dilediğiniz takdirde kredi kartınızın basılıp gelmesine kadar geçen süre için bankalar size geçici kredi kartı veriyor, şubeden hemen satın alıp sizin adınıza aktifleştirebiliyorlar ve siz de anında kullanıma başlayabiliyorsunuz. Daha sonra en geç bir hafta içinde adınıza düzenlenmiş orijinal kredi kartınız adresinize teslim ediliyor ve önceki kart geçersiz hale geliyor. Kredi kartı alabilmek için öncelikle size kart verecek olan bankanın şubesinden müşteri servisi ile görüşmek ve kart başvurusu yapmaktır.

Kredi Notu Nedir?

Eğer ihtiyacınız varsa hiç çekinmeden banka şubesine gidip kredi kartı talebinizi dile getirebilirsiniz. Çünkü bunu her gün sayısız insan yapıyor. Eğer ki bankalar sizin kredi notunuzun yüksek olduğunu görürlerse talebinizi asla geri çevirmeyecekler ve size istediğiniz kredi kartını tahsis edeceklerdir. Bu sayede gün içinde ve gün sonunda kartınızı dilediğiniz gibi kullanabilir, anında kredi kartına sahip olabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey de bankanın şartlarına tam olarak uymanız gerektiğidir, örneğin kredi notu düşük kişilere bu hizmetin verilmeyeceğini bilmelisiniz.

Peki, kredi kartına ihtiyacı olan müşterinin kredi notu nedir? Kredi notu puanı nasıl hesaplanır? Söz konusu kredi notu yükseltilebilir m? Kredi notu ya da puanı nasıl yükseltilir? Bu soruların da cevabını bilmiyorsanız yapacağımız açıklamalardan öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Kime Verilir?

Normal hayat şartlarında yapılabilecek birçok işlemde olduğu gibi kredi kartı almak için de yasal yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Bir kişinin bankadan kredi kartı alıp kullanabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması zorunluluğu bulunmaktadır ancak bazı bankalar kişisel uygulamaları dikkate alarak bu sınırı daha aşağı düşürebiliyorlar.

Ya da yaşı küçük olan kişiler için anne babalarının kredi kartlarına ek kart çıkartmak suretiyle kredi kartı kullanmalarına izin verebiliyorlar. 18 yaşından büyükseniz ve borçlarınıza karşı sadakatli olduğunuzu ve ödeyebilecek bir gelirinizin olduğunu ispatlayabilirseniz siz de bir kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatta kredi kartı sahibi olan kişilerin ilk olarak direk en son tüketici mi yoksa ticari faaliyetlerde bulunan bir tacir mi sorusuna bakılır. Öte yandan bankalar, işlem durumlarına göre Visa, Mastercard gibi seçenekleri de müşterilerine sunabilirler. Burada kredi kartı ile hesap kartını da karıştırmamak gerekir.

Ayrıca kredi kartlarında ticari kartlar, yüksek limitli kartlar, limitsiz kartlar, ek kart ve ön ödemeli kart gibi seçeneklerin de olduğu bilinmelidir. İlk kez kredi kartı kullanacaklar için de belirlenmiş yasal limit sınırları vardır. Kredi kartı kullanıcılarının tacir olması ve ticari faaliyetlerinin kapasitesi de limit konusunda farklılıkları ortaya çıkartır. Örneğin büyük çaplı tacirlere limitsiz kartlar da verilebilir.

Kurumsal Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Ticari kredi kartları sadece tüzel kişilere verilebilir. Bu nedenle kartınızı teslim almak istediğiniz bankada tanımlanmış bir işletme hesabınızın olması zorunludur. Tacir olarak belirlenen ve ticari kayıtları olan kişilerin bütçe, ciro ve bilanço bilgileri de dikkate alınarak kurumsal kredi kartı verilir ve bu kartların limitleri çok yüksek olabilir. Tabi burada tacirin işlem hacmi çok önemlidir.

Bankalardan tacir işletme adına alınan ticari kredi kartlarının kullanım alanları da önemli. Ticari kart sahipleri, sahip oldukları kartları sadece ticari faaliyetleri ile ilgili olarak kullanırlar. Örneğin tacir sahip olduğu kredi kartı ile evinin mutfak alışverişini asla yapmaz. Burada önemli olan ticari faaliyetlerdir. Ticaretine konu olan alanlar için konaklama, akaryakıt ihtiyacı, demirbaş eşya alımı, ticari işletmesinin kırtasiye harcamaları gibi konular ya da ticari mal alımlarında da ticari kredi kartını kullanabilir.