yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı 2022

Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı 2022

Kredi Kartı Sicil Affı

Kara listeye girmiş yaklaşık 14 milyon kişi ve esnaf için 27 ocak’tan itibaren bu kişiler kredi ve kredi kartı sicil affı gelmişti ve düzenlenen yasaya göre 6 ay içinde borcunu ödeyen ve yapılandıran kişiler kara liste’den çıkartılacaktı.

Sicili bozulmuş olan bankalarla arasında hüsümet devam eden kişiler hala yapılandırmalara devam ediyor. 72 ay’a kadar yapılandırma sağlanabilir ve sicil durumu kötü görünen kişiler için kredi veya kredi kartı alabilecek duruma geliceklerdir. Bunun için bankanıza başvuru yapmanız gerekmektedir.

Geçmiş 5 yıllık bilgilere ‘Risk Raporu’ aracılığıyla ulaşılabiliyor. Böylelikle konut, taşıt, tüketici kredileri ile kredi kartı ve kredili mevduat hesabına ait bilgilerinizi incelemeye alabiliyorlar böylelikle risk durumunuzu gözden geçirip taksitlendirme yada kredi kartı sicil affı sağlayabiliyorlar.

Başvurunuz sonrasında ise çalıştığınız banka müşterisine ait bilgileri, yaklaşık olarak iki günde “Bankalar Birliği Risk Merkezi”ne iletiyor. Ulaşan gerekli ve ihtiyaç duyulan bilgiler ise KKB aracılığıyla rapor haline getiriliyor.

Kredi Sicil Affı

Bankalarla gerçek anlamda başınız dertte ve avukatlık olmuşsanız ve durum artık davaya dönüştürülmüş olduğu için yapılandırma yada sicil affından yararlanmanız sebebi ile davanın düşeceği yada durdurulacağına dair bir düzenleme gelmemiştir.

Yalnız borcunuzu peşin öder yada yapılandırırsanız yaşanan hukuki işlemlerin sonuçlanmasında gerek görülecek olan kararı olumlu olarak etkileyecektir ve bu borçlarınızı ödemeye yönelik yaptığınız olumlu yaklaşım sayesinde dava sizin avantajınıza olucaktır. Davanız eğerki sonuçlanmış ise ve hacizlik olan kişiler de sicil affı düzenlemesinden yararlanabilirler.

Kredi yada kredi kartı almak için kredi notu yükseltme isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsat aslında ama devlet bu konuda bankaları zorunlu tutmuyor. Kredi ve kredi kartı sicil affı düzenlemesinden yararlanmak ister ve bu fırsatı değerlendirirseniz kredi notunuz yükselir ve artık dilediğiniz zaman kredi çekebilir kredi kartı alabilirsiniz ayrıca ileride bankalar ile yaşayacağınız problemlerinde otomatik olarak önüne geçmiş olacaksınız.

  Faizsiz Kredi Başvurusu