yandex-izleme
FinansKredisi.com

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Altın ve Gümüş Hesap Arasındaki Farklar Nedir? 

2.238
Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Altın ve Gümüş Hesap Arasındaki Farklar Nedir? 

Odeabank Oksijen Hesap ile bankacılık sistemine yenilikler getirmeye devam ediyor. Vadeli hesap kullanmayı sevenler için Odeabank bünyesinde çok avantajlı hesap seçenekleri bulunuyor. Paranızı bankada vadeli hesaba yatırarak faiz getirisi elde etmek istiyorsanız Odeabank’ın sunduğu Oksijen hesabı tercih edebilirsiniz. Peki Odeabank Oksijen Hesap nedir? Altın ve Gümüş Hesap arasındaki farklar nedir?

Odeabank Oksijen Hesap Nedir?

Odeabank oksijen hesap, gün sonunda hesapta bulunan 4.000 TL/USD/EURO hesap bakiyesini 1 gün vadeli ve temdit edilmeyen bir hesaba aktarır. Bu sayede standart gecelik faiz oranlarından daha üst seviyede bir oran ile daha fazla gelir elde etmek mümkün olur.

Odeabank Oksijen Hesap ile;

 • Hesabınızda 4.000 TL/USD/EURO üzerinde belirleyeceğiniz bir miktar hesabınızda sabit olarak tutulur. Bu miktar gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabında değerlendirilir.
 • Gecelik olarak belirlenen oran ne ise hesaptaki paranın bu faizden yararlanması sağlanır.
 • Oksijen hesap ile hafta sonuna gelen gecelik faiz değişimlerinden hesap olumlu olarak etkilenir.
 • Resmî tatil günlerinde işlem yapılamadığı günlerde vadeli hesapta bulunan miktar, gecelik faiz getirisini alır.

Odeabank Oksijen Hesap Başvurusu

Odeabank Oksijen Hesap başvurusu yapmak oldukça basittir. Eğer hazırda bir Odeabank müşterisi iseniz ve burada bir vadesiz hesabınız varsa, bu durumda bankanın iletişim merkezleri aracılığı ile Oksijen Hesap açılışı yapabilirsiniz.

Odeabank müşterisi değilseniz ve bankada bir vadesiz hesabınız bulunmuyorsa, bu durumda Odeabank şubelerine giderek buradan hesap açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En kısa yol olarak mobil uygulama üzerinden banka müşterisi olabilir ve bankanın sunduğu avantajlı hesap fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap tanımlandıktan sonra kullanım sırasında herhangi bir kısıtlama bulunmaz. Dilediğiniz zaman hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Günün her saatinde hesabınız içerisinden işlem gerçekleştirmeniz mümkündür.

Odeabank Altın Hesap Nedir?

Odeabank altın hesap ile yatırımlar gram altın üzerinden değerlendirilebilir. Altın alım ve satım işlemleri daha avantajlı koşullarda gerçekleştirilir. Fiziksel olarak altın alım ve satımı yapılmaz ve güvenilir koşullarda birikimlerin saklanması mümkün olur. Odeabank Altın Hesap ile;

 • Kaybolma ve çalınma riski ortadan kalkan altınlar, istenilen süre boyunca bankada tutulabilir.
 • Türk Lirası veya yabancı para kaynağı olarak hesap üzerinden işlem gerçekleştirmek mümkün olur.
 • İstenildiği zaman hesap üzerine gram altın üzerinden ekleme yapılabilir.
 • İhtiyaç durumunda avantajlı kur hesaplama sistemi üzerinden hesapta bulunan gram altınlar bozdurulabilir.
  Odeabank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? Hesap Açma Limiti ve Faiz Oranları Nedir?

Odeabank altın hesap açtırmak için bankanın iletişim numaralarını tercih edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve ön görüşme sonrasında hemen bir Altın Hesap sahibi olabilirsiniz.

Odeabank Altın Hesap açmanın bir diğer kolay yolu bankanın şubelerine gitmektir. Şubelerde yapacağınız kısa bir görüşme sonrasında hesap açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank Gümüş Hesap Nedir?

Odeabank gümüş hesabı güvenli koşullarda gümüş yatırımı yapmak isteyenler için oluşturulmuş bir hesap türüdür. Hesap üz erinde gram üzerinden gümüş alım ve satım işlemi yapmak mümkün olur. Fiziki anlamda al- sat zahmeti bulunmaması nedeni ile avantajlıdır. Odeabank Gümüş Hesap ile;

 • Her türlü değerli gümüş güvenli koşullarda saklanabilir.
 • Çalınma ve hırsızlık gibi olaylara karşı güvende olmak mümkün olur.
 • Hem TL hem de yabancı ülke para kaynakları olarak hesap üzerinde al-sat işlemi yapılabilir.
 • Al-sat işleminin yapıldığı gümüşün saflık derecesi 999/1000 saflık olarak belirlenmiştir.
 • Al-sat işlemi için şubeye gitmeye gerek kalmaz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de günün her saati işlem yapmak mümkündür.

Odeabank Gümüş Hesap açabilmek için bankanın iletişim kanallarından herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Odeabank Müşteri Hizmetleri ile görüşebilir ve Gümüş Hesap açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank Altın ve Gümüş Hesap Arasındaki Farklar Nelerdir?

Odeabank Altın Hesap ve Gümüş Hesap arasındaki en temel fark hesaba atılan ürünlerdir. Altın hesapta yatırımlar gram altın üzerinden yapılırken, Gümüş Hesap yatırımları gram gümüş üzerinden gerçekleşir. Yatırımlarınızı altın cinsinden yapmak istediğinizde Altın Hesap, gümüş olarak tercih etmek istediğinizde Gümüş Hesap seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Bunun dışında altın ile gümüşün al- sat fiyatları da birbirinden farklıdır. Bu doğrultuda al- sat işlemi öncesinde altın ve gümüşün gram fiyatlarını öğrenerek yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.

  Odeabank Görüntülü Görüşme ile Hesap Açma Nasıl Yapılır?  

Milyonların kullandığı Odeabank Oksijen Hesap hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında gelin hep birlikte artı ve eksi yönleri ile tartışalım. https://www.finanskredisi.com/odeabank/ sayfamızı incelemeyi unutmayınız.