yandex-izleme
FinansKredisi.com

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2024

1.892
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2024

Gelir belgesiz kredi verebilen bankalar, 2023 yılı için güncel olarak şöyle belirlenmiştir:

 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Enpara
 • Burganbank

BBDK kararı ile, şu an sadece 2023 yılı için gelir belgesi talebinde bulunmayacak olan bu bankalar, bu avantajlarının yanında bünyesinden kredi alacak kişilere herhangi bir ipotek veya kefil şartı da sunmaz.

Akbank Gelir Belgesi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi başvurusu, gelir belgesi talep edilmeyen hızlı ihtiyaç kredileri için birçok kanal üzerinden sağlanabilir:

 • Akbank Direct Kredi
 • Akbank Web Kredi
 • Kredi Ekspress Hattı
 • Akbank İnternet Şubesi
 • Akbank Fiziksel Şubeleri
 • Akbank SMS Kredi
 • Akbank ATM Kredisi

Akbank Direct, Web ve Kredi Ekspress kanalları üzerinden yapılan başvurularda alınabilecek kredi tutarları ile geri ödenecek kredi miktarları hesaplanabilir.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Vakıfbank’ın gelir belgesiz kredi imkanı, yalnızca Vakıfbank müşterilerine de daha önceden Vakıfbank üzerinden herhangi bir kredi almış kimselere verilebilir. Vakıfbank Mobil Uygulamasını kullanan müşteriler, “Başvurular-İhtiyaç Kredisi” seçeneği üzerinden başvuruda bulunabilirler. Kredi başvurusu sonucu, hızlı bir şekilde kişilere bilgilendirme mesajı olarak gönderilir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank’ın gelir belgesi olmadan kredi başvurusu, ING Bank şubelerinden gerçekleşebilir. Türkiye’de hizmet veren herhangi bir ING Bank şubesine giderek kolayca kredi başvurusunda bulunulabilir. Gelir belgesi beyan etmeden kişilere verilebilecek ihtiyaç kredileri ve tutarları, banka görevlileri tarafından kişilere bildirilir. Gelir belgesi olmadan kredi kullanmaya hak kazanan kimselerden ise başvuru için bu belgeler talep edilir:

 • Kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler için ikametgah belgesi veya son 3 aya ait elektrik, doğalgaz veya su faturası
 • Bir yerde ücretli çalışan kişiler için SGK dökümü, şirket tarafından onaylanmış ve imzalanmış çalışma belgesi
 • Emekliler için kişilerin emekli oldukları yer tarafından düzenlenmiş olan emeklilik belgesi ve aylık net maaşını belgelemesi için hesap hareketleri dökümü veya emekli aylığı bildirgesi çıktısı
 • Tüzel kişiliği olmayan gerçek kişiler ve serbest meslekle uğraşanlar için Son yıla ait vergi levhası fotokopisi, meslek kuruluşundan alınan varsa üyelik belgesi fotokopisi ve vergi dairesi onaylı son yıla ait hesap vaziyeti
 • Tüzel kişiliği olan firma ortakları kişiler için de son yıla ait noter onaylı imza sirküleri, son 1 yıla ait vergi levhası fotokopisi ya da e-vergi levhası, son iki yıla ait ”Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik” hükümlerinde belirtilen esaslara uygun olarak temin edilmiş bilanço ve gelir tabloları ile en son dönem detay mizanı ve ortaklık yapısını ve şirket ana sözleşmesini gösteren ticaret sicil gazetesi
  Şekerbank Ferahlatan Kredi Kampanyası Nedir? %2.50 Faiz Oranı 

ING Bank, gerekli gördüğü durumlarda gelir belgesi talebinde de bulunabilir. Ayrıca, bu belirtilen belgelerin tümü ana belgelerdir. Banka, bunların dışında başka belgelerin talebinde de bulunabilir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Veriyor Mu?

maddi kazanç belgesiz kredi

maddi kazanç belgesiz kredi

Ziraat Bankasının gelir belgesi olmadan kredi verme imkanı vardır. Ancak banka, gelir belgesi yerine kişilerin varsa mal ya da mülklerini ipotek ettirmelerini veya yanlarında en az 1 kişiyi kendilerine kefil olması için getirmelerini isteyebilir. Bu isteklerini gerçekleştirmeyen veya koştuğu diğer şartları yerine getirmeyen kişilere kredi vermeme hakkına sahiptir.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank’ın gelir belgesi beyan edilmeden kredi verme durumu yoktur. Yalnızca şahsi olarak banka şubelerine başvuru yapmış, resmi ve düzenli bir geliri olan kişilere Odeabank tarafından kredi çıkarılır. İstisnai olarak, yalnızca en az 1 yıldır kendi müşterisi olan kişilere 15.000 TL’ye kadar hızlı kredi verebilir. Ancak bu krediyi verirken de yine gelir belgesi gibi farklı belgelerin talebinde bulunur.

Geliri Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Maaşsız veya gelirsiz kimseler, kredi çekme imkanına sahip değildir. Bankalardan kredi alınabilmesi için kişilerin mutlaka bir gelirleri olmalıdır. Aylık veya yıllık gelirin tutarı, kişilerin alabilecekleri kredi tutarlarını doğrudan etkiler. Bu nedenle bazı dönemsel ayrıcalıklar dışında hiçbir banka, geliri olmayan ve bu geliri ispatlayamayan kişilere kredi verme imkanı sunmaz.

Hangi Bankalar Şartsız Kredi Verir?

Koşul sunmadan kredi veren bankalar, güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

 • QNB Finansbank
 • Enpara
 • Ziraat Bankası
 • Akbank

Bu bankaların tümü, müşterisi olan ya da olmayan kişilere en fazla 25.000 TL’ye kadar kredi verebilir. Verecekleri bu maksimum tutarın üzeri için bankalar tarafından belirlenmiş diğer koşullar doğrultusunda bazı başka koşullar istenebilir.

  Tüketici Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çalışmayan Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

İşe sahip olmayan öğrenciler için hiçbir banka kredi çıkarmaz. Öğrencilerin kredi alabilmeleri için mutlaka sigortalı bir işte çalışıyor olmaları gereklidir. Aksi taktirde her yıl Kredi ve Yurtları Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisi dışında herhangi bir kredi alabilmesi mümkün değildir.

Askeri Öğrenci Kredi Alabilir Mi?

Askeri öğrencilerin kredi alabilme imkanları, yalnızca Kredi ve Yurtları Kurumu üzerinden vardır. Askeri de olsalar Yükseköğretim tarafından öğrenci sayılmaları durumu dolayısıyla hem özel hem de devlet bankalar üzerinden kredi alamazlar.

Gelir Belgesi Olmadan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekilir?

Gelir belgesi olmayanların alabilecekleri maksimum kredi tutarı bankalar tarafından 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Maksimum 50.000 TL olarak alınabilen bu kredi, en fazla da 36 aya kadar vadelenebilir. Bu sınırın üstünde elde edilmek istenen krediler ve ödeme imkanlarının tümü için bankalar farklı şart isteklerinde bulunabilir ve bu şartları yerine getirmeyen kişilere kredi vermeme hakkına da sahiptirler.