yandex-izleme
FinansKredisi.com

Odeabank Yuvam TL Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? Faiz Oranı Nedir?

1.591
Odeabank Yuvam TL Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? Faiz Oranı Nedir?

Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı nedir? Faiz oranı nedir? Odeabank müşterilerinin korumaya ve kazandırmaya devam ediyor. Yurt dışında ikamet eden tüzel kişilerin ve bu kişilerin sermayedarı olan tüzel kişiler bu hesabı kullanma hakkına sahiptir. USD, GBP, EUR, CHF cinsinden birikimleri sıfır stopaj imkanı, %4’e yakın ekstra getir ile TL vadeli mevduat hesabına dönüştürerek yüksek oranda kâr elde edebilirler. Aynı zamanda diğer yabancı para birimlerinde yaşanan dalgalanmalara karşıda paralarının değerini koruyabilirler.

Odeabank Yuvam TL Vadeli Mevduat Hesabının Özellikleri

Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı yurt dışında ikamet eden Odeabank müşterileri için büyük fırsatlardan biridir. Birikim yapılan parayı zarar etmeden tam tersi kâr elde ederek korumak Odeabank ile mümkün hale gelmektedir. Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı nedir? Faiz oranı nedir? Odeabank’ın sağlamış olduğu bu hesabın bir çok özelliği bulunmaktadır. O özellikler ise aşağıdaki gibidir;

 • YUVAM TL Vadeli Mevduat Hesabını yurt dışında oturma veya çalışma izni olan ve hakkı bulunan veya adres kayıt sisteminde yerleşim yeri bilgisi olarak yurt dışı adresi kayıtlı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, 29.5.2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olan ile bankalarda hesap açma şartlarını karşılayan yabancı uyruklu tüzel ve gerçek kişiler açabilirler
 • YUVAM hesabı için CHF, USD, GBP, EUR döviz cinsinden mevduatların TCMB tarafından ilan edilen dönüşüm kuru üzerinden TL’ye çevrilmesi şartı aranır.
 • TCMB’nin her gün 10:00, 11:00, 12.00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te döviz alış kurlarını ilan eder ve dövizin TL’ye çevrildiği saatte en son açıklanmış olan kur dönüşüm kuru olarak baz alınır
 • TL mevduat vadeli hesap açılış işlemleri sadece dövizin TL’ye çevrildiği gün yanı aynı gün yapılabilir. Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı nedir? Faiz oranı nedir?
 • Kur farkı Kur değişimlerine göre hesaplanır. Kur farkı getirisi için vade başındaki “dönüşüm kuru” ve vade sonunda yer alan “vade sonu kuru” geçerli olur
 • Vade sonu kuru > dönüşüm kuru ve kur farkı üzerinden hesaplanan tutarın vade sonunda ödenecek faizden yüksek olması halinde, faiz, kur farkı üzerinden hesaplanan tutardan faiz düşürülür ve hesaplanan tutar ve ilave getiri tutarı böylelikle elde edilmiş olur
 • Vade sonu kuru > dönüşüm kuru ve kur farkı üzerinden hesaplanan tutarın vade sonunda ödenecek faizden düşük olması halinde ise faiz ve ilave getiri tutarı elde edilmiş olacaktır
 • Vade sonu kuru < dönüşüm kuru durumlarında ise faiz ve ilave getiri tutarı elde edilmiş olur
 • Hesabın yenilense bile aynı hesaplama vade başındaki “yenileme kuru” ile vade sonundaki “vade sonu kuru” arasında aynı şekilde geçerli olacaktır.
 • Hesabınızın yenilenmesi, vade sonunda aynı gün içerisinde talep edilmesi durumunda mümkün olmaktadır. Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı nedir? Faiz oranı nedir? tarihinden sonraki herhangi bir gün için mümkün değildir.
 • Tatil gününe denk geldiği zaman vade sonu, tatilden sonraki ilk işgünü olarak belirlenir
 • YUVAM TL Vadeli Mevduat Hesabında vade süresi boyunca hem para yatırma hem de kısmi çekim işlemi yapılmamaktadır
 • Vadeden önce çekim yapılmak istendiği durumlarda çekimin yapıldığı gün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca talimat ve belirlenecek diğer esas ve usullere göre saat 11:00’da ilan edilen kurun dönüşüm kurundan yüksek olması durumunda kur farkına ilişkin ödeme yapılmaz.
 • Çekim yapılan tarihte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca Talimat ve belirlenecek diğer usul ve esaslara göre saat 11:00’da ilan edilen kurun dönüşüm kurundan düşük olması durumunda YUVAM TL Vadeli Mevduat Hesabının vadeden önce kapatıldığı tarihte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca Talimat ve belirlenecek usul ve esaslara göre saat 11:00’da ilan edilen döviz alış kurundan hesap bakiyesi güncellenir. Vadesinden önce YUVAM TL Mevduat Hesabının kapanması halinde vadesiz mevduata uygulanan faiz oranı uygulanacaktır.
 • Ürün için alt tutar ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
 • YUVAM TL Vadeli Mevduat Hesabı, saat 10:00 ile 15:30 arasında Odeabank şubelerinde açılabilmektedir.
 • Gelir vergisi stopajı %0 olarak uygulanırken faiz oranları ise para miktarına göre ve vade sayısına göre şekillenir.
  Odeabank Havaalanı Ve Seyahat Hizmeti Nedir? Avantajları Nedir?

Yuvam TL Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Odeabank YUVAM TL vadeli hesap açmak isteyenler öncelikle banka müşterisi olması gereklidir. Görüntülü konuşmaya katılarak anında Odeabank müşterisi olmak mümkündür. Daha sonra en yakın Odeabank şubesinden yada 444 8 444 numaralı hattı arayarak YUVAM TL vadeli mevduat hesabı açtırılabilir. Odeabank YUVAM TL vadeli mevduat hesabı nedir? Faiz oranı nedir?

Peki Odeabank Yuvam TL Vadeli Mevduat Hesabı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Odeabank hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: