yandex-izleme
FinansKredisi.com

Anadolubank Renkli Hesap Nedir? Avantajları Nedir?

1.354
Anadolubank Renkli Hesap Nedir? Avantajları Nedir?

Anadolubank renkli hesap nedir? Avantajları nelerdir? Bankalar genellikle kredi vererek daha sonra belirli faiz oranları ile vermiş olduğu kredinin geri ödemesini alan kuruluşlar olarak akılda kalsa da, bankalarda anapara üzerinden faizle para kazanmak ve birikim yapmak mümkündür. Buna verilebilecek örneklerin başında Anadolubank’ın Renkli hesabı yer almaktadır. Renkli hesabın birbirinden özel avantajları bulunur. Fakat bu avantajlar içinde en özellikli olanı gecelik faiz tarifesidir. Gecelik faiz ile her gece anaparaya faiz işlemi uygulanarak anapara her geçen gün büyüme başlar. Bu para biriminin en avantajlı durumlarından biridir. Gecelik faiz uygulaması hesaptan para çekme ve para yatırma işlemlerine engel oluşturmaz. Para çekimi sonrası hesapta kalan paraya gece faizi uygulanmaya devam edilir.

Renkli Hesapta Değerlenen Para Üzerinden Ne Kadar Nakit Çekilebilir?

Renkli Hesap üzerinden hesap sahipleri istediği zaman nakit para çekme hakkına sahiptir. Anadolubank renkli hesap nedir? Avantajları nelerdir? Çekilen paranın miktarı ne olursa olsun gecelik faiz işlemeye devam eder. Nakit çekmenin bir üst sınırı bulunmamaktadır. Bu yüzden ne kadar para çekiliyor olursa olsun faiz işlemeye devam eder ve para birikme süreci aksamadan devam eder.

Hafta sonu da faiz işlemeye devam eder. Hesap sahibi uygulanan faiz hareketini hafta sonu bitiminden sonra ki ilk iş günü görür. Bu durum resmi tatiller içinde geçerlidir. Resmi tatil sonrası ilk iş günü anaparaya yansımış olan gecelik faiz gözükmektedir.

Renkli Hesap’ta Sabit Faiz Avantajı Nedir?

Anadolubank Renkli Hesap ile vade tarihini beklemeden müşterilerine birikimlerini değerlendirme fırsatı vermektedir. Dijitale özel olan Hoş Geldin Faiz oranı ile mevduat hesabında yer alan birikimleri, yüksek faiz oranlarıyla değerlendirebilmek mümkündür. Mevduatlar, Hoş geldin Faiz süresi sonrasında da avantajlı faiz oranları ile değerlenmeyi sürdürür. Hoş Geldin Faizi sonunda Devam Eden Faiz devreye girer. Yani kısaca paranız bankada olduğu sürece çeşitli faizler ile artmaya sürekli devam eder.

  Kredi nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Sabit Faiz ayrıcalığı ile faiz oranları değişse bile Renkli Hesaptaki ilk bakiyenin geldiği güne ait faiz oranı üzerinden işlem başlar ve Hoş geldin Faiz’i süresi dolana kadar aynı faiz oranı ile işlem devam eder. Anadolubank renkli hesap nedir? Avantajları nelerdir? Buna dalgalı olan faiz oranlarından olumsuz yönde etkilenmeme avantajı yaratır.

Renkli Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

Anadolubank müşterilerine Renkli hesap açabilmeleri için çeşitli araçlar sağlamıştır. Bundan önceki zamanlarda Renkli Hesap sadece şubeler üzerinden açılabilmekteydi. Günümüzün bankacılık sisteminde teknolojik etkilerle beraber bu süreç hızlanmış ve pratik hale dönüşmüştür. Anadolubank Renkli Hesap açmak isteyen banka müşterileri aşağıdaki yönetmenlerden birini seçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

 • Anadolu İnternet Şube
 • Anadolubank Mobil
 • Anadolubank Şubeleri

Renkli Hesaptan Türkiye vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes faydalanabilir. Anadolubank Renkli hesap için müşterilerinden ekstra bir talepte ve şarta bulunmamaktadır.

 

Faiz Elde Etmek İçin Herhangi Bir Bakiye Limiti Var mı?

Anadolubank Renkli Hesap üzerinden faiz getirisi kazanmak isteyenler alt limitin aşağısına inmemeleri gerekir. Faizler belirli limitte olan paralara işlenmektedir. Anadolubank renkli hesap nedir? Avantajları nelerdir? Bu durum sadece TL ile sınırlı değildir. Dolar, Euro, Sterlin, İsviçre Frangı gibi para birimleri içinde geçerlidir. Hatta altın ve gümüş bulunan hesaplar içinde belirli bir gram limiti bulunmaktadır. İşte birikimlere faiz işlenmesi için gereken limitler;

 • TL birikimleri için 3.500 TL
 • USD, GBP, EUR birikimleri için 2.000 USD, GBP, EUR
 • CHF( İsviçre Frangı) birimleri için 5.000 CHF
 • Altın birikimleri için 380 gram Altın

Yukarıda yer alan mevduatlarda bu limitler yer almadığı zaman faiz işlemleri uygulanmaktadır. Bu durum müşteriler tarafından unutulan bir detay olmaktadır. Özellikle para çekimi işlemi sonrası hesapta kalan limitler göz ardı edilmekte ve çeşitli faizlerin uygulanmamasına da sebep olmaktadır.

  Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Kampanyası ve Şartları Nedir?

Renkli Hesap ile Neler Yapılabilir?

Renkli Hesap üzerinden birçok işlem yapılabilir. Uygulama ve kullanım bakımından diğer hesaplardan bir farkı bulunmamaktadır. Anadolubank renkli hesap nedir? Avantajları nelerdir? Fakat bazı istisnalar bu durumun dışında kalmaktadır. İşte detaylar;

 • Günün 24 saati hesaptan para çekme ve para yatırma işlemleri yapılabilir
 • EFT işlemlerini EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilir
 • TL harici USD (Dolar), EUR (Euro), GBP (Sterlin) ve CHF (İsviçre Frangı) cinsi gibi nakit çekimler yalnızca Anadolubank Şubelerinde yapılmaktadır.
 • Altın ve Gümüş aktarımları sadece Anadolubank hesapları arasında yapılmaktadır. Anadolubank başka bir banka ile altın ve gümüş transferi yapmamaktadır.

 

Peki Anadolubank Renkli Hesap hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: