yandex-izleme
FinansKredisi.com

Bilgisayar Başında Para Kazanmak Mümkün Müdür?

1.782
Bilgisayar Başında Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Zamanının büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirenler ve evde uzun zaman geçirenlerin ortak sorusu olan bilgisayar başında para kazanmak mümkün mü? Sorusu aynı zamanda birçok kişinin cevabını beklediği ve merak duyduğu bir konu olmaktadır. Aslında bilgisayar başında para kazanmak mümkündür, fakat burada öncelik olarak hangi işlerden ve nasıl para kazanılacağını bilmek ve buna uygun olarak çalışmak olacaktır.

Birçok web sitesi üzerinden para belirli işleri yaparak veya sitelerin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda çalışarak para kazanmak mümkün. Bu yolları denemek bilgisayar başından rahat ve hızlı bir şekilde para kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Cloud/Bilgisayar Madencilik Yapmak

Bulut tabanlı sunucularda veya evde kendi bilgisayarınızda madencilik yani mining denilen özelliği kullanarak para kazanabilirsiniz. Kazdığınız coin’leri (Bitcoin, Ethereum, Dogecoin vb. olabilir) coin borsalarında satarak TL’ye çevirebilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız tutar tamamen bilgisayarınıza, satın aldığınız bulut sunucunun gücü ve sizin verdiğiniz emek  ile alakalı bir konudur. Bilgisayarda madencilik olarak en çok Minergate uygulaması kullanılıyor.

Bulut madencilikte ise Hashflare en çok kullanılan program olarak önünüze çıkacaktır. Yatırdığınız parayı bir sene içinde geri alıp kâra geçmek mümkün.  İster 5 dolarlık yatırım yapın isterseniz de 1000 dolarlık profesyonel paketlerle yatırım yapın her ikisi de mümkün.

Bilgisayar Başında Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak

Mikro işler aylık belirli bir harçlık çıkarmak veya herhangi bir giderinizi karşılamak amacıyla yapabilir ve bu sayede para kazanabilmeyi mümkün kılabilirsiniz. Bu da internetten para kazanılabilen yollar arasına girmektedir. Mikro işler deyince aklınıza soru işaretleri takılabilir biraz bu konudan bahsedelim. Mikro işler yurtdışında oldukça popülerdir. Bu işler belirli siteler üzerinden yapılmaktadır. Açık bir pazar yeri olarak belirlenebilir.

  TEB Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları 

Grafik tasarım yeteneğiniz varsa logo tasarımı yapabilirsiniz veya içerik yazabiliyorsanız (dil çok fark etmiyor, hepsinin bir alıcısı oluyor genellikle fakat yine de farklı diller öğrenmek artı kazanç sağlayacaktır) ürettiğiniz yazılarla veya animasyon videolar yaparak seslendirmeler yapabilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz. Bunun dışında işletmeler için rapor hazırlayarak, araştırma yaparak mikro işler almanız ve para kazanmanız da mümkündür.