yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Kampanyası ve Şartları Nedir?

1.503
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Kampanyası ve Şartları Nedir?

Kırmızı kalem yiyenlere kredi kampanyası ve şartları nedir? Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının 2 taksit dönemi ödenmemesi durumunda bu borçlar avukatlara yönlendirilir. Bu durumda bankalardan kırmızı kalem yemiş olunulur. Başka bir ifadeyle anlatılacak olunursa kredi sicili bozulmuş olur. Bu durumumda bankalardan kredi çekilmesi zordur fakat imkansız değildir. Bankaların alacaklarını avukatlara devretmesi durumunda kişiler idari takibe alınılır. Belirli bir süre tanınarak bireylerin bu zaman zarfında borçlarını ödemesi beklenilir. Bu süre içinde de borçlarını ödeyemeyenler yasal takibe alınır ve herhangi bir kredi çekmesi imkansız hale gelir. Yasal takibe girmeden önce borçlar yapılandırılarak ek süre kazanılabilir. İpotek karşılığında kredi alınarak da borçların kapatılması mümkündür.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Nasıl Verilir?

Kırmızı kalem yiyen bireylerin bankalardan kredi çekebilmesi için kefil ve ipotek ile birlikte bankaya başvuru yapması gerekir.

  • Bireylerin yanında götüreceği kefilin emekli veya devlet memuru olması yada
  • Avukat, doktor gibi nitelikli meslek sahibi olması yada
  • Banka çalışanı gibi hatırı sayılır bir özel sektör çalışanı olması gerekir.
  • Götürülecek olan ipoteğin ev, iş yeri tapusu veya arsa tapusu olması gerekir.

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için aylık düzenli bir gelirinin de bulunması aranan şartların başında yer alır. Kırmızı kalem yiyenlere kredi kampanyası ve şartları nedir? Düzenli gelirin maaş bordrosu veya iş yerinden alınacak maaş bildirgesi ile kanıtlamalısınız. Serbest meslek çalışanıysanız bilanço ve vergi kayıtlarınız ile gelirinizi belgelerin bankaya teslim edilmesi gereklidir. Kırmızı kalem yiyeneler kredi veren bankalar yukarıda yer alan şartları karşılaması durumunda 100.000 liraya varan krediler vermektedir.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kırmızı kalem yiyenler ipotekli ihtiyaç kredisi alabilmek için bazı bankalara başvuru yapabilirler. Bu bankalar diğerlerine göre yüksek faiz oranı belirleseler de söz konusu ihtiyacın karşılanmasını düşünülünce faiz oranı göz ardı edilmektedir. İşte kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalardan bazıları;

  1. Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Garanti Bankası, gösterilmiş ipoteğin değerinin %50’sine kadar kredi verir. Bu bankaya ev, arsa ya da iş yeri tapusunun yanı sıra araçlarda ipotek olarak gösterilmektedir. Bu krediyi çekmek isteyenler Garanti Bankasına ait en yakın şubeye gitmeleri gerekir. Garanti bankasından krediyi 120 aya kadar vade imkanıyla ve değişen faiz oranları ile çekilebilir. Bankanın faiz oranları %2,39’dan başlamaktadır.

  Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Tutarı Nedir? Faiz Oranları Nedir?

 

  1. Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası da yer alır. 90.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlar için bu bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilir. Kırmızı kalem yiyenlere kredi kampanyası ve şartları nedir? Bu kredinin faiz oranları banka tarafından hesaplanır. Kredi için iş yeri tapusu, ev tapusu, arsa tapusu teminat olarak gösterilebilir.

 

  1. İş Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

İş Bankası, ipotekli ihtiyaç kredisi için bir üst limit belirlememiştir. İpotek edilecek tapunun değeri üzerinden kredi vermektedir. İpotek edilen menkul kıymetin %80’nine kadar kredi verme imkanı sunar. İş Bankası aynı şekilde kredinin faiz oranlarını kendi belirler. Kredi 120 aya varan vadeler ile ödenebilmektedir.

 

  1. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Akbank 100 bin liraya kadar olan nakit ihtiyaçları için bireylere kredi çekme imkanı sunar. İpotek verilecek olan tapunun değerinin %75’ine kadar kredi alabilir. Bu krediyi 120 aya varan vadelerle ve %2,20’den başlayan %2,01’e kadar düşen faiz oranlarıyla ödemek mümkündür.

 

  1. Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi sunan bankalar denilince akla ilk gelenlerden biri de Finansbank’tır. Kırmızı kalem yiyenlere kredi kampanyası ve şartları nedir? Finansbank’ta 1 milyon liraya kadar ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilir. Kredi vadesini 120 aya kadar olması sağladığı büyük avantajlardan biridir. Finansbank konut ve iş yeri için tapusu için değerinin %75’ine, arsa tapusu için de değerinin %50’sine kadar kredi vermektedir. Kredinin faiz oranı bankaya göre şekillenir.

 

  1. Aktif Bank N kolay kredi özellikleri;

Kırmızı kalem yemiş olsanız bile kredi alabilecek bir diğer bankada Aktif Bank’tır. Bu banka kefil ya da ipotek istemeden kredi veren bankalar arasındadır. Aktif Bank’tan 30 bin liraya kadar, kolayca kredi almak mümkündür. Kredi başvuruları banka şubesinden veya online olarak internet şubesinden yapabilir. Bu kredinin vadesi maksimum 60 aya kadardır. Kredi faiz oranını ise %2,89’dan başlamaktadır. Kırmızı kalem yiyenlere kredi kampanyası ve şartları nedir?

  Akbank Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi 2024

Peki Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Kampanyası hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makale hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: