yandex-izleme
FinansKredisi.com

Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır?

1.658
Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır?

Ethereum ile nasıl para kazanılacağını tam olarak açıklayacağız. Ama önce bilmeniz gereken bazı temel Ethereum gerçekleri. Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir (Bitcoin en büyüğüdür). Ethereum, birçok kişi tarafından “bir sonraki Bitcoin” olarak etiketlenir. Kanadalı programcı Vitalik Buterin tarafından oluşturulan Ethereum, uluslararası tanınırlık ve destek aldı.

Kendinize sormanız gereken ilk soru, Ethereum’a gerçekten yatırım yapmak isteyip istemediğinizdir. Ethereum’a yatırım yapmak risklidir, ancak potansiyel olarak karşılığını alabilir. Bitcoin’in aksine, şirketler Ethereum’u gerçekten bir yapı taşı olarak kullanıyor. Ethereum hala bir internet para birimidir, bu nedenle her zaman dikkatli olmalısınız.

2017’de Ethereum inanılmaz derecede hızlı büyüdü. Aslında, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi. Ripple gelene kadar, “Flippening” olarak bilinen bir fenomende Bitcoin’i dünyanın en büyük kripto para birimi haline getirerek listenin başına geçmeye hazırdı.

Ek olarak, Ethereum coin, Ether, yılın başından bu yana birkaç düzine kez değer kazandı ve bazı analistler, kripto para piyasasının önümüzdeki haftalarda ve aylarda ulaşılması gereken yeni zirvelere sahip olduğuna inanıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı, giderek daha fazla yatırımcı portföylerine Ethereum eklemekle ilgileniyor.Ethereum’u yatırımlarınıza nasıl entegre edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

ethereum

ethereum

Bir borsada bir hesap oluşturun

Diğer kripto para birimleri gibi, Ethereum da çevrimiçi bir değişim yoluyla alınıp satılmalıdır. Mevcut olan ve oldukça itibarlı olduğu düşünülen bu hizmetlerden bazıları vardır. En popüler olanlardan bazıları Coinbase, Kraken, Bitstamp ve Gemini’dir. Ethereum ticareti yapmaya başlamadan önce, bir takas seçmeniz ve bir hesap oluşturmanız gerekir.

Hesabı doğrulayın

Herhangi bir saygın değişim, hesabınızı bir veya daha fazla yolla doğrulamanızı gerektirecektir. Kimliğinizi doğrulamak ve hesabınızın düzenleyici denetimden geçtiğinden emin olmak için büyük olasılıkla bir dizi belge yüklemeniz gerekecektir. Doğrulama, seçtiğiniz değişimin popülerliğine ve ölçeğine bağlı olarak genellikle bir veya iki gün sürer.

  Papara Kart Nedir? Kullanımı ve Avantajları

İtibari Para Yatırımı

Daha sonra, genellikle banka havalesi veya banka havalesi yoluyla hesabınıza itibari para yatırmanız gerekecektir. Paranın tahsil edilmesi birkaç gün daha alabilir.

Ticarete başlayın

Doğrulanmış bir hesap ve bu hesaba yatırılan para ile, takas aracılığıyla Ethereum ve diğer kripto para birimlerini satın almaya başlayabileceksiniz. Her borsanın biraz farklı çalışan bir arayüzü vardır, ancak işlemleri onaylamaya ve ardından işlem süresini hesaba katmaya hazır olun, bu da istenen toplam işlem sayısına bağlı olabilir.

ETH’yi cüzdandan çekim

Borsada ETH satın aldıktan sonra, bu para birimini kontrol ettiğiniz bir cüzdana çekebilirsiniz. Borsalar saldırıya uğrayabilir, bu da belirteçlerinizin çalınabileceği anlamına gelir. Jetonlarınızı anahtar aracılığıyla erişebileceğiniz özel bir yerde saklamak için Ethereum işlevlerine sahip bir cüzdan indirin ve kurun. Yeni bir hesap oluşturarak cüzdanı çalıştırın ve yapılandırın.

Daha sonra Ethereum’unuzu cüzdanınıza transfer etmek için hesap adresinizi borsaya girebilirsiniz. Cüzdan adresinizi, şifrenizi ve özel anahtarınızı kullanmadığınızdan emin olun, aksi takdirde daha sonra eterinize erişmekte sorun yaşayabilirsiniz. Satmak veya daha sonra yapmaya devam etmek için borsaya aktarın.