yandex-izleme
FinansKredisi.com

Trafik Sigortası Çekici Ücretini Öder Mi ?

3.194
Trafik Sigortası Çekici Ücretini Öder Mi ?

Trafik sigortası kaza esnasında kusurlu bulunmanız durumunda sigorta şirketinin kaza sebebi ile oluşacak maddi ve manevi bedeli sizin adınıza ödemesini sağlamak amacı ile yaptırılmaktadır.

Trafik Sigortası Çekici Ücretini Öder Mi ?

Tüketiciler genelde sigorta yaptırıken sigorta poliçesinin gerekliliklerini ve teminat kapsamlarını detaylı olarak incelemezler. İşi bilmeyen daha doğrusu işi bilen kurnaz sigorta şirketleri ise size bu teminat listesinden bahsetmez siz ise aracım sigortalı diye sevinirsiniz.

Ancak bazı durumlarda araç sigortalı olsa bile kapsadığı durumlar vardır. Extra teminat için extra ücret ödemeniz gerekebilir bazı firmalar ise bizde o teminatlarda yer alıyor demesine rağmen listesinde yer vermemekte müşterilerini yanıltmakta hatta bilinçli olarak kandırmaktadır.  Bu sebepten daha önce defalarca bahsettiğimiz gibi bu konumuzda da bahsediyoruz ucuz yada uygun fiyatlı trafik sigortası yaptırmak yerine teminatları bol olan sigorta ve kasko yaptırmanızda fayda vardır.

Trafik sigortası çekici hizmet bedelini karşılamaz ancak poliçe kapsamında teminat listesinde belirtirseniz bu hizmeti size belli bir ücret karşılığında sunabilirler anlaştıkları çekici firmaları ile görüşerek size yıllık ödediğiniz sigorta ücretine uygun bir fiyat daha ekleyip normalde çekicinin alacağı tutardan kat ve kat düşük olabilirken aracınızın kazada çekici ihtiyacı olmayabilir yada hiç kaza bile yapmayabilirsiniz ancak teminatta olması durumunda sizden bu tutarı alırlar.

Trafik sigortası çekici hizmeti aslında boşuna alınan bir hizmet değildir kaza esnasında aracınız çektirilmesi gerekli çekici araç bulamazsanız direk olarak sigorta şirketini arayabilirsiniz ve bu hizmetten yararlanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz böylelikle sizin yerinize çekici hizmeti tahsis eder ve size yönlendirirler.