yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kasko Süresi Ne Kadardır Ne Zaman Yenilenir?

3.332
Kasko Süresi Ne Kadardır Ne Zaman Yenilenir?

Kasko süresi ne kadardır ?

Ülkemiz genelinde kasko süresi bir yıl süre ile yapılmaktadır kasko süresini devam ettirecek olan kişiler minimum bir yıl süre ile kaskolarını yaptırabilir ve bu süre dolmadan yeniletmeleri gerekmektedir. İnsanlar genelde kaskolarını bir yıl kadar süre ile yaptırmayı tercih etmektedirler hem ekonomi sebebi ile hemde araçlarını sattıktan belli bir süre sonra araç arayışına girebilirler böylelikle arada kalan boş zaman için ödeme yapmak istemeyebilirler.

Kasko ne zaman yenilenmesi gerekir ?

Kasko poliçesini bir yıl süre ile anlaşmalı olarak yaptırmış olan kişiler bir yıl dolmadan poliçe yenilemelerini yaptırmaları gerekmektedir. Kasko yenileme işlemi mevcut çalıştığınız yerle devam edebileceğiniz gibi farklı bir yerden de devam edebilirsiniz. İlk kasko yaptırdığınız yere bağlı kalmadan dilediğiniz zaman dilediğiniz yere geçiş yapabilirsiniz ödediğiniz kasko parasını ise kalan gün sürecinden düşerek geri talep edebilirsiniz.

Kasko yenilenmez ise hasarsızlık indirimi devam eder mi?

Kasko sürenizi yenilemez ve arada kesintilere uğratırsanız hasarsızlık indiriminden faydalanamazsınız çünkü hasarsızlık indirimi alabilmeniz için en az bir yıl kasko işlemini sürdürmüş ve sonrasında kesintisiz olarak devam ettirmiş olmanız gerekmektedir. Her geçen yeni yıl süresince kasko hasarsızlık indirimi yüzdelik indiriminizde artar ilk yılın sonunda yüzde yirmi gibi bir indirim alırken ikinci veya üçüncü yıl sonrasında bu oranlar yıllar geçtikte yüzde yetmiş’e kadar çıkmaktadır böylelikle mümkün olduğunca kasko sürenizde boşluk bırakmamaya çalışın.

  Koru Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?