yandex-izleme
FinansKredisi.com

Bireysel Emeklilik Aylık Ödeme Ne Kadar

2.686
Bireysel Emeklilik Aylık Ödeme Ne Kadar

Bireysel Emekliklik Aylık Ödeme

Bireysel emeklilik aylık ödeme ne kadar merak ediyorsunuz değil mi? Bencede eğerki düşüncenizde bes varsa tüm detayları ile merak etmeniz gerekmektedir. Örneğin size hemen ne kadar alacağınızdan önce hangi işlemler ve süreçlerden geçiyorsunuz şartlar nelerdir kısaca özetleyelim. 10 yıl boyunca bes ödemeniz sonucunda dilerseniz toplu olarak ödeme alabilir dilerseniz eşit olarak aylıklara böldürerek aylık maaş türünde alabilirsiniz.

56 Yaşından sonra 10 yılı tamamladıysanız istediğiniz zaman çekimi gerçeleştirebiliyorsunuz. Bireysel emeklilik aylık ödeme ne kadar sorusuna cevap olarak bu tamamen sizin ödeme tutarınıza bağlı olarak değişmektedir. Günümüzde aylık 250TL ödeme yapanda var 25.000TL’ye kadar ödeme yapanda var dolayısı ile geri dönüşümleri bu tutara göre değişecektir.

Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı

Devlet tarafından katkı paylarına dahil olmak istiyorsanızda günümüzün brüt olarak asgari ücretinin %25i oranında katkı sağlamaktadır bu da aslında iyi bir rakam sayılır. Örneğin 100TL ödeme yaptığınızda 25TL ‘de bireysel emeklilik devlet katkısı sağlamakta ve sizin rakamınız arttıkça devletin katkı payı tutarıda artmaktadır emekli olduğunuz dönem sonrasında ise katkı paylarıda tarafınıza aktarılmaktadır.

İnsanların kafasında farklı bir soru daha oluyor aslında, neden bireysel emeklilik için ödeme yapayım? bankalara vadeli mevduat hesabı açtırarakta paranızı katlayabilirsiniz deniliyor peki oranları karşılaştırma yaptınız mı? Bankalardaki vadeli mevduat % oranları ile bes için biriktirdiğiniz tutarın % oranlarından hangisi daha kazançlı olucak sizin için.?

Çeşitli yatırım kanalları da denenebilir bireysel düşünenler için ise farklı olarak yatırım alanlarını araştırma yaparak aylık getiri sağlayabilirler çünkü bazı kişilere 10 yıl çok uzun bir süreç gibi gelebiliyor 10 yılın sonunda ise faiz gibi bankalarda bu ödediğiniz paralar çalıştırılıyor ve size geri ödeme olarak ödeniyor ayrıca tekrar etmek gerekirse yine siz kendi paranızı biriktirerek yatırım yapabilirsiniz ve yatırdığınız parayı vadeli mevduat ile faize çevirip kazanç sağlayabilirsiniz aslında ikiside aynı şey ama oranları hangisi tatmin ediyor onları karşılaştırmanız gerekmektedir.

  İş Bankası Sim Bloke Kaldırma