yandex-izleme
FinansKredisi.com

Hafta Sonu Havale ve Eft Yapılır Mı?

2.561
Hafta Sonu Havale ve Eft Yapılır Mı?

Bize çok fazla gelen sorulardan birisiydi aslında hafta sonu havale ve eft yapılabilir mi ?

Hafta Sonu Havale ve EFT Yapılabilir mi?

Hafta sonu ve tatil günlerde başka birine ödeme gönderme yada alma ile ilgili bilgilere bu konumuzda yer verdik.

Genelde bankacılık işlemleri ile ilgili çeşitli kulaktan dolma söylemleri bir kenarı bırakarak işi bileninden bir bankacıdan öğreneceğiz.

Haftasonu eft yada havale yapan müşteriler ve kuruluşlar tedirgin oluyor ödeme ulaşacak yada ulaşmayacak diye bankacılık işlerini çok fazla kullanmayan kişiler daha çok endişeli yaklaşıyor.

Bankalar haftasonu havale ve eft yapmak için izin veriyor mu yada vermiyor mu diye tartışmaya gerek kalmadan detayları aktarmaya başlayalım.

Eğerki ödeme alınacak yada gönderilecek banka aynı ise buna havale, eğerki gönderilecek yada alınacak banka farklı ise eft deniliyor. Durum böyle olunca kendi bankanız üzerinden çalıştığınız kişilere hafta sonu havale yapabilir ve anında ödemeniz karşı tarafa ulaşabilir.

Bu durum haftasonu yada hafta içi olmuş fark etmez günün her saat diliminde gönderi yapabilir yada anında alabilirsiniz.

Ancak! çalışılan bankalar birbiri ile aynı değilse cuma mesai bitiminden sonra yapılan gönderiler pazartesi iş günü içinde aktarılır buna ise eft talimatı denilir. Birbirinden farklı bankaların haftasonu ödeme transferi için verilen talimata eft denilmektedir.

  Gib ve Plaka ile Trafik Cezası Sorgulama