yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?

2.515
Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?

Sıfır faizli kredi kosgeb destek kredisi

Kosgeb hibe kredisi ile girişimcilik yapmak için kayıt olabilir ve başvuru talep edebilirsiniz. Kosgeb kredi destek şartları sorunsuz olan kişiler kosgeb üyelik sorgulama sonuçları ile giriş yapabilir, sıfır faizli kredi kosgeb destek kredisi alabilir.

Hayalini kurduğunuz işletmenizi bu hibe destek sayesinde gerçekleştirebilir kendi işletmenizin sahibi olabilirsiniz.

2021 yılı itibari ile kosgeb bildirisi üzerine mevcut işletmeler bu hibe’den faydalanamazken yeni kurulacak işletmeler 50 Bin TL hibe alabilir ve kurdukları işletmeleri geliştirmek için 100 Bin TL ‘ye kadar’da kosgeb kredisi çekebilir. Devlet destekli kosgeb hibesi kobiler için oldukça önemli, çünkü bankalar tarafıdan çekilen kredilerin faizi ile birlikte geri ödemeleri zor olurken devlet destekli sıfır faizli kredi kosgeb destek kredisi kobilerin ihtiyaçlarını büyük ölçüde giderecektir.

Kosgeb den Kimler Kredi Alabilir ?

Kosgeb hibe kredisi nasıl alınır: Kendini geliştirmek isteyen kobilerin ve yeni kurulacak olan işletmenlerin en çok sordukları sorulardan birisidir.  Kosgeb hibe yada kredisi alabilmek için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Devlet destekli olan bu imkanlardan faydalanabilmeniz için kosgeb girişimcilik kursu eğitimi almış olmanız ve başarı ile sertifika alarak tamamlamış olmanız gerekmektedir. İstediğiniz tutarı alabilmek için elinizde dişe dokunur, inka edici kosgeb projeleri olması gerekmektedir. Hibe alabilmek için bazı şirketler ücreti mukabilinde bu konuda destek sağlamaktadır. Sizlerin örnek kosgeb projeleri sunmak yerine daha özgün projeler hazırlamanız gerekmektedir.

Onaylanan hibe yada krediyi nasıl kullamalısınız!

Talep ettiğiniz kosgep kredisi yada hibe’yi yine şirketiniz için kullamalısınız şahsınız için kullanılacak olan tutar sizi devlet ile sıkıntıya sokabilir. Şirketinizin kurulumu yada geliştirilmesi için verilen bu tutar ile yaptığınız tüm alışverişlerinizde belge niteliği taşıması açısından da şirketinize ait fatura talep etmelisiniz. Danışmanlık şirketlerinden yardım alabilirsiniz ancak bu desteği alabilmek için hiç bir aracı kuruluşa ihtiyacınız yoktur ve kendiniz şahsen başvuruda bulunup sıfır faizli kredi kosgeb destek kredisi alabilirsiniz.

  Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Sizin için hazırladığımız kosgeb başvuru şartları ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.