yandex-izleme
FinansKredisi.com

KahramanKart Nedir? Nasıl Alınır?

1.928
KahramanKart Nedir? Nasıl Alınır?

KahramanKart Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu ulaşım araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde kart okuma cihazlarına yakınlaştırıp ödeme yapabileceğiniz toplu ulaşım kartıdır. Akıllı kartlar ve Kullan-At kartlardan oluşan KahramanKart hızlı, güvenli ve ekonomik ulaşımı sizlere sağlar.

KahramanKart Nasıl Kullanılır?

Kahramankart’ı kullanmak için yapmanız gereken toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazlarına yaklaştırmak. Cihaza yaklaştırdığınız kartın tipine göre belediye tarafından belirlenen tarifeler üzerinden ücret kesilecektir. Kartınız da yeterli bakiye varsa kart okuma cihazında onaylama sesini duyar ve yeşil ışık yandığını görebilirsiniz ayrıca kalan bakiyenizi de kart okuma cihazında görebilirsiniz. KahramanKart ile para verme-alma yada bozuk para ile uğraşmadan hızlı bir şekilde araçlara binebilirsiniz.

KahramanKart Nereden Alınır ?

Kullan-At biletleri de aynı şekilde kart okuma cihazlarına yakınlaştırarak kullanabilirsiniz. Yolculuk boyunca Kullan-At biletleri yanınızda tutmanız gerekmektedir. KahramanKart’ınızı şuralardan alabilirsiniz:

  • Kart İşlem Merkezleri: İndirimli ve serbest kart alma hakkı olan kişiler kart işlem merkezlerinden kartı temin edebilirler. Kart ile ilgili sorunlar için de kart işlem merkezlerine başvurabilirsiniz.
  • Kahraman Kart Dolum Bayileri: “ KahramanKart Dolum ve Satış Noktası” ve “N’Kolay” logosu gördüğünüz yerlerden kartınızı alabilir ya da mevcut kartınıza para yükleyebilirsiniz.
  • Mini Banko cihazlarından temin edebilirsiniz: Devamlı aktif ve çalışır durumda olan Mini Bankolardan KahramanKart’a kağıt para yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca linkten KahramanKart bayi ağına ulaşabilirsiniz. Size en yakın bayiden yeni kart alımı, bakiye yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

65 Yaş Üstü ve Engelli Vatandaşlar İçin KahramanKart Başvurusu Nasıl Yapılır?

kahramankart

kahramankart

65 Yaş Üstü ve engelli vatandaşlarımızın bizzat KahramanKart işlem merkezlerine gelmeleri gerekmektedir. Yakınları ile işlem merkezine gelen vatandaşlarımız onların adına işlemleri sağlayabilir.

KahramanKart Nerelerde kullanılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu ulaşım araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde KahramanKart’ınızı kullanabilirsiniz.

  Memura Özel Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

KahramanKart’a Bakiye nasıl yüklenir?

KahramanKart’ınıza kart dolum bayileri, mini bankolar ve tüm KahramanKart bayi ağından yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca KahramanKart’ınıza online bakiye yüklemek için www.kahramankart.com.tr adresine giriş yaptıktan online yükleme bölümünden kartınıza online bakiye yükleyebilirsiniz.

Ayrıca KahramanKart’a kısa mesaj ile bakiye yükleyebilirsiniz. SMS ile bakiye yüklemek için aralarda boşluk bırakarak MARAS, KAHRAMANKART NUMARASI, kartın arkasındaki son 2 haneden önceki 4 RAKAMI ve yüklenecek tutarı yazarak 3544’e SMS gönderin (10TL,15TL,20TL,25TL,30TL) bakiye yüklemenizi tamamlayabilirsiniz.

KahramanKart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bakiye yükleme merkezlerinden, online ödeme sisteminden yada kartınızı araçlarda kullandıktan sonra kalan bakiyenizi görebilirsiniz.

KahramanKart’a Kredi kartı ile bakiye yükleme? 

KahramanKart’a online işlemler aracılığıyla internet sitesi üzerinden kredi kartı ile bakiye yükleyebilirsiniz.

Kahramankart HES Kodu Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?

Kahramankart ile HES kodunuzu eşleştirmek için bu linke tıklayın açılan sayfada Ad, Soy ad, TC No, Doğum Tarihi, Hes Kodunuz ve KahramanKart üzerinde yazan numara alanlarını doldurduktan sonra sitede resimle gösterilen güvenlik kodunu da altında ki boşluğa yazın. En son kaydet butonuna basarak kartınız HES Kodu ile eşleştirmeyi sağlayabilirsiniz.

KahramanKart’ında Herhangi Bir Sorun Olduğunda Ne Yapılır?

Kartınızı kullanıma engel bir durum olduğunda ya da kartın manyetiğin de hasar olması durumunda KahramanKart işlem merkezlerine başvurarak yardım alabilirsiniz.

Kırılan Kart İçerisindeki Bakiye Nasıl Alınabilir?

Kırık KahramanKart’ınız için kırık kart ile KahramanKart işlem merkezine başvurmanız gerekmektedir. İşlem merkezinden yeni bir kart almanız gerekir. Kırık Kart içinde bulunan bakiye 3 gün içerisin de yapılan gerekli kontroller sonrasında kırılan kartınızdaki bakiye yeni kartınıza aktarılır.