yandex-izleme
FinansKredisi.com

Konut Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu ? ( Dask )

2.639
Konut Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu ? ( Dask )

Konut ve iş yeri sahipleri bir çok işlem yaptırırken karşılarına engeller çıkmaktadır. Bazı kurum ve kuruluşlar mülk sahiplerine konut sigortası yaptırmalarını yoksa işlemlerinin başlatılamayacağını söyleyip zorunlu konut sigortası yaptırtıyorlar. Ev yada işyeri sahibi kişilerin bu sigortası yaptırması zorunlu mu ? Gelelim sizlere detaylı bilgi vermeye.

Konut Sigortası Zorunlu Mudur?

Bu tür sigorta işlemlerini herhangi bir sigorta şirketinden yaptırabilirsiniz ancak bizim önerimiz allianz sigorta gibi bilinen sigorta şirketlerini tercih etmeniz yönünedir çünkü sigorta şirketleride sizi zor zamanınızda tanımamazlıktan gelebilir mağduriyetinize mağduriyet katabilir.

Genelde dükkan sahipleri, işyerleri boş ve kiracısız olduğu zaman dükkanlarına masraf oluşmaması için konut sigortası yaptırmazlar. Kiracı gelir ve ne zaman elektrik, su gibi ihtiyaçları karşılamak ister o zaman karşılarına zorunlu sigorta çıkar ve kiracı elektrik bağlatmak için dask poliçesi istenir ve işyeri sahibinden istediğinde eğerki şuan yok elimde derse bilinki dask poliçesi yok ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu ödemesini yapmamış demektir.

Özetle konut sigortası yaptırmak zorunludur ve fuzuli olarak görülmemesi gerekmektedir. Metrekare olarak hesaplanır yıllık çok büyük paralar ödenmemektedir. Doğal afet yada karadeniz gibi yağmur sebebi ile toprak kayması yaşananabilecek bölgedeyseniz emin olun evsiz kalmaktansa ve sizi yarım ağızla mağdur durumunuzda evlerine geçici olarak davet edecek akrabalara boyun eğmektense yıllık küçük miktarlarda bu sigortayı yaptırmak konutun güvenliğini düşündüğümüzde çok daha mantıklıdır.

 

  Trafik Sigortası Çalınan Aracı Öder mi?