yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kobi ve Esnaf Kredisi Nedir Kimlere Verilir

2.457
Kobi ve Esnaf Kredisi Nedir Kimlere Verilir

Sıfır faizli kobi ve esnaf kredisi

Kobi ve Esnaf Kredisi Kimler Alabilir?

Kobiler (küçük ve orta ölçekteki işletmeler) genelde işletmelerini daha ileriye taşımak için, devlet destekli krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Kobiler genelde en düşük faizle hatta, mümkünse sıfır faizli kobi ve esnaf kredisi tercih etmektedirler. İşletmeler büyümek için yeni yapacak oldukları yatırımın gider ve gelir dengesi ön göremez durumda olabilir. Bu sebepten dolayı devlet destekli kobi kredisi işletme büyütmek için ciro arttırmak amacı ile en iyi yöntemlerden birisi. Sıfır faizli kobi ve esnaf kredisi günümüzde belli kriterleri yerine getiren hatta zamana ve teknolojiye yenik düşerek kaybolmaya yüz tutmuş meslek dallarında öncelik verilmekte.

Başta el dokuma işleri, bakır işlemeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen işlerde faizsiz esnaf kredisi almak daha kolay bir hal almaktadır.

Ustalık belgesi olan işletmelerde bu %100 oranda esnaf faizsiz kredi kullanabilmektedir yine örneklendirmek gerekirse en az 1 yıldır ustalık belgesi ile işletme sahibi olmuş ve yürütmekte olan bayan yada erkek kuaförleri gibi yada torna tesviye bölümünü bitirmiş ve kalfalık sınavına girmiş sonrasında ustalık belgesi kazanmış kişiler faizsiz kredi imkanından faydalanabilirler eğer ki ustalık belgesine sahip bir işletmeyseniz sizde bu fırsatı değerlendirin.

Kosgeb destekli sıfır faizli kobi ve esnaf kredisi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren kişilerin başvuru yaptıkları tarihte eğer 30 yaşının altında olan esnaf ve sanatkarlara Kosgeb tarafından onaylanan projeleri ile birlikte devlet bankalarına gittikleri taktirde %100 Sıfır faiz 100 Bin TL esnaf ve kobi kredisi alabilirler. Böylelikle yürütmekte oldukları işletmelerine değer katabilir ve cirolarını doğru yatırımla arttırabilirler. Sizde kosgeb üzerinden hibe yada kredi almak istiyorsanız hazırladığımız kosgeb kredi şartları konumuza göz atabilirsiniz.

  En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Kobi ve esnaf kredisi kimlere verilir

Kobi kredisi küçük ve orta ölçekteki esnaflara özel olarak hazırlanmış bir kredi türüdür. Kosgeb tarafından hazırlanan devlet destekli kobi kredisi için başvuru yaparak alabileceğiniz gibi devlet haricinde kobi kredisi nasıl alınır diyorsanız alternatif olarak özel bankalarında bu tarz hizmet paketleri mevcuttur yararlanabilirsiniz.

Kobi kredisi almak için şartlar

Özel bankalarda daha kolay kredi alabilmektesiniz ancak daha fazla faiz vermeniz gerekebilir. Özel bankaların hibe yada yukarıda belirttiğimiz durumlar haricinde faizsiz kredi yada hibe desteği bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı en avantajlı yol yine devlet tarafından sunulan kosgeb desteğidir.

Bir işletmeniz yok ancak kredi yada hibe ile bir işletme açacaksanız işiniz daha kolay olabilir çünkü yeni girişimciler her zaman ülkemiz adına kalkınmanızda faydalı olmuşlardır. Devlet kosgeb destekli iş kurma kredisi olarak girişimcilere esneklik sağlamaktadır.