yandex-izleme
FinansKredisi.com

İş Kurma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

2.610
İş Kurma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

İş Kurma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Kosgeb destekli iş kurma kredisi, devlet bankaları aracılığı ile temin edilmektedir.

İş kurma kredisi veren bankalar, kosgeb desteğide olacağı için Ziraat Bankası, VakıfBank yada HalkBankası gibi bankalardan oluşmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle bütçesi dahilinde bir plan çıkartması gerekli ve taksitlendirme aşamalarını hesaplaması lazım aksi taktirde ödeme dönemlerini zorlaştıracak şekilde bir plan çıkartıldığında yapılandırma işlemi talep edebilirler. İş kurmak için kredi talebinde bulunacaksanız öncelikle kobi kredisi ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. İsterseniz bu detaylı bilgiyi bankaların internet siteleri üzerinden istersenizde direk şubelerde bulunan müşteri temsilcileri ile görüşerek edinebilirsiniz.

Burada önemli olan husus güncel kur ve faiz oranlarını ve ödeyebileceğiniz tutarların hesaplanmasını doğru şekilde analiz ederek işlem başlatmak. Bu konuda tavsiyemiz düzenli çalıştığınız bankalar mevcut ise ihtiyaç kredilerinizi bu bankalar üzerinden talep etmeniz. İş kurma kredisi kullanmak istediğinizi dile getirdiğinizde kobiler bankaların en çok sevdiği müşteri türleri olduğundan yetkilerine göre düşük oranda faiz çıkartabilecekleri gibi yüksek oranda kredi vermeleride mümkündür.

İş Kurma Kredisi Müracaatı Şartları

Kosgeb destekli iş kurma kredisi alabilmek için bir takım şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
– 18 yaşını tamamlamış olmak
– KOSGEB ücretsiz girişimcilik programına katılım sağlayıp, sertifika ile başarı göstermek.
– Projenizi detaylı bir şekilde sunum ile iş planınızı tamamlayıp kosgeb komisyon ekibine teslim etmek.

Sizden talep edilen yukarıda bahsettiğimiz koşulları tamamlamanız ardından müşteri temsilcileri sizin mevcut kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirip iş kurma kredisi için istediğiniz tutara en yakın sunumu sağlayacaklardır.

İş Kurma Kredisi Başvurusu Sürecinde Bilinmesi Gerekenler Önemli Detaylar

İşiniz ve elinizde bulunan mevcut bütçeniz gereği kullanmak istediğini kredi tutarını her zaman kendiniz belirlersiniz ancak hatırlatma gereği duyduğumuz önemli bir konu var ki talep ettiğiniz tutar kredi geçmişiniz sebebi ile bazen çıkmayabilir.

  Yeni Evim Projesi Kredi Hesaplama

Geçmiş dönemlerde eğer bankalarla yaşamış olduğunuz bir geri ödeme sıkıntınız olduysa kredi çekme işleminiz zorlaşma sürecine girebilir her ne kadar kobi kredisi yada devlet destekli kosgeb kredisi talep etseniz de bu geçmiş ödemelerinizde yaşadığınız sorunların bankalar tarafından görmezden gelinmeyeceğini bilmenizi isteriz.

Bankalardan isteyeceğiniz kredi planlamasını ileriye dönüş ve mümkün olduğunca ödeyebileceğiniz tutarlarda geri ödemelerde sizi de bankayı da üzmeyecek şekilde olması gerekmektedir. İş potansiyelinizi ön göremiyorsanız eğer ki fazla kredi çekmenizde fayda olabilir. Yaşayacağınız muhtemel nakit sıkıntısı sizi zor sokacaktır en azından bir yada iki kredi ödeme tutarı kadar yanınızda her zaman nakit bulundurmanız işinizin sürdürülebilirliği açısından gerekmektedir.

Ödeyemeyeceğiniz miktarlarda kredi talebinde bulunmayın gerçekçi olun yani kuracağınız işiniz yüksek kâr içermiyor ve orta yada küçük ölçekte bir işletme açıyorsanız mantık dışında taleplerde bulunmayın büyük yatırımlar büyük getiriler sağlayabilir ancak mahalle arasında kimsenin geçmediği ve iş hacminin düşük olacağı bir simitçi için 800.000 TL kredi talep etmeniz anlamsız olacaktır, muhtemelen de bankalar bu tutarları size aktarmayacaktır.