yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Çekmek İçin Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

1.538
Kredi Çekmek İçin Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi çekmek için banka kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi gününüzde en çok ihtiyaç duyulan anda imdada yetişen nakitlerdir. Kredi alırken bankaya başvuru yapıldığında banka gelir durumuna, sigortalı çalışma durumuna, maaş durumuna bakmaktadır. Fakat bunların ötesinde ilk baktığı şey başvuru yapan kişinin kredi notudur. Çoğu hatta bütün bankalar riskli olan ve banka notu düşük olan kişilere kredi vermemektedir. Kredi notu düşük olanlar kredi notunu yükseltmenin yollarını aramaktadır. Kredi notunun yükselmesi için birçok işlemi yapmak aynı zamanda birçok yanlış işlemimi de yapmamak lazım. Bütün bunlara dikkat edildiğinde çok uzun bir zaman geçmeden kredi notunun yükseldiği görülecektir.

Kredi Puanları

Kredi puanlarının periyodik bir karşılığı bulunur. Kredi notunu görüntüleyenlerin çoğu kredi puanının neye karşılık geldiğini bilmemektedir. Kredi notları ve karşılıkları aşağıdaki gibidir;

 • 0-699: En Riskli

 • 700- 1099: Orta Riskli

 • 1100- 1499: Az Riskli

 • 1500- 1699: İyi

 • 1700- 1900: Çok İyi

En riskli olan grup hiç bir şekilde bankalardan kredi alamamaktadır. Orta riskli kredi notu sahipleri de aynı şekilde çoğu zaman kredi başvurusu yaptığında olumsuz karşılanmaktadır. Az riskli olan kredi notu sahillerine bütün bankalar olmasa da bazı bankalar kredi vermektedir. Kredi çekmek için banka kredi notu nasıl yükseltilir? İyi olan kredi notu sahipleri ise bütün bankalardan kredi alabilmektedir. Fakat yüksek miktarda kredi alabilmek için kredi notunun çok iyi olması gerekir.

Kredi Yükseltme Yolları

Kredi notu düşük olup kredi çekmek için kredi notunu yükseltmek isteyenler bir değil birden fazla yolları yapmalıdırlar. Sadece bir yöntem ile kredi notları yükselmektedir. Bütün hususlara ve bütün önerilere uyulmalı ve bunun devamlılığı sağlanmalıdır. İşte kredi notunu yükseltmenin yolları;

 • Ödemeleri Düzenli Yapmak

Düzenli ödeme her alanda önemli olduğu gibi kredi notu içinde çok önemlidir. Hatta düzenli ödeme kredi notunu doğrudan etkileyen bir başlıktır. Düzenli ödeme yapılmadıkça kredi notu düşer. Düzenli ödeme yapılınca banka ileriki dönemlerde kredi verirken bireyin düzenli ödeme yapacağına bir nevi ikna olmaktadır. Aslında düzenli ödeme bir sonraki kredinin ödemesi için bir nevi kefil durumundadır. Bu yüzden kredi notunu yükseltmek için öncelikle bankada yer alan mevcut kredi kartı ve kredi borçlarının düzenli ödenmesi gerekir.

 • Asgari Tutar Yerine Borcun Tamamını Ödeme

Kredi ve kredi kartı borçlarının her ay ödenmesi gereken asgari yani bankanın istediği minimum tutar bulunur. Bu tutarları düzenli ödemek tabi ki kredi notunu yükselecektir. Kredi çekmek için banka kredi notu nasıl yükseltilir? Fakat kredi notunun daha hızlı bir şekilde yükselmesini isteyenler borcun asgari değilde tamamını ödemelidirler. Bu tarz ödemelerle kredi notunun bir yılda değilde bir kaç ayda yüksek oranda yükseldiği görünecektir.

 • Borç ile Geliri Orantılı Tutma

Kredi notu yüksek olan ama geliri az olan bireylerde kredi çekmekte zorluk çekmektedir. Çünkü gelir durumu da kredinin çekilebilmesi için önemli bir tutardır. Örneğin 100.000 TL tutarında ki krediye başvuru yapan bir kişinin geliri 1.000 TL ise mutlaka başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır ki kredi notu yüksek olsa bile. Ayrıca çıkmayacak bir krediye başvurmakta kredi notunu aşağıya çekecektir. Bu yüzden gelire oranla kredi talebinde bulunulmalıdır.

 • Fatura Ödemelerini Düzenli Yapma

Kredi ödemeleri kadar fatura ödemeleri de kredi notunu etkilemektedir. Bu yüzden su, telefon, doğalgaz, elektrik ve telefon gibi benzeri faturalarında düzenli ödenmesi gerekir. Kredi çekmek için banka kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notu sadece bankayla ilişkili değildir. Resmi ödemelerin hepsi banka notunu etkiler.

 • Kefil Olunurken Dikkatli Olma

Kefil olunan kişinin ödeme düzeni de kişilerin kredi notu üzerinde oldukça etkilidir. Kefil olunan kişi düzensiz ödeme yapması durumunda bu hem kişinin hem de kefilin kredi notunu olumsuz etkiler. Tam tersi olarak düzenli ödeme yapması da kredi notunun her ikisi içinde yükselmesini sağlar.

 • Sadece Kullanılan Hesapları Açık Bırakma

Bankalar kredi kartları ve banka kartlarından kullanılmasa bile bazı ödenekler çıkarmaktadır. Bunların başında kart kullanım ücreti yer alır. Birçok kişinin bazı bankalara ait açılmış ama kullanımı bırakılmış kredi kartı ve banka kartı bulunmaktadır. Kullanılmadığı için unutulan bu kartlarda kart ücretleri yansımış olabilir. Buda bankaya borçlu duruma düşmek anlamına gelir. Kredi çekmek için banka kredi notu nasıl yükseltilir? Banka borcu kredi notunu aşağıya çeken bir detaydır. Bu yüzden kullanılmaya banka hesapları kapatılmalıdır.

Peki Kredi Çekmek İçin Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardımı (Hibe)

Etiketler: