yandex-izleme
FinansKredisi.com

Paykasa Kart İle Kredi Kartlarının Kıyaslamaları

1.743
Paykasa Kart İle Kredi Kartlarının Kıyaslamaları

Kolay ve bir o kadar da güvenilir olan ön ödemeli özellikli Paykasa Kart, kredi kartları ile kıyaslandığında birçok yönden birkaç adım öne çıkıyor. Gerek yapısal imkanları gerek kullanım olanaklarıyla benzersiz olmaya devam ediyor. Pratikliğin önemli olduğu günümüzde farklı seçenekler sunarken sanal kartın nimetlerinden sizlerde yararlanabilirsiniz. İlk başta sanal şifreyle bir kartın kullanılacak olması tereddütler yaşatsa da beraberinde avantajlar sağlıyor.

Paykasa Kart Kredi Kartları Satın Alma Farkları

Kredi kartları bilindiği gibi bir banka üzerinden kişisel veriler üzerinden satın alınarak kullanılır. Burada, kişinin kim olduğunu gösteren kimlik bilgilerinin yanı sıra çeşitli belgeler vardır. Kartın tüm özellikleri buna göre belirlenir. Paykasa Kart kredi kartları karşılaştırmalarında bu yönüyle ayrılır. Çünkü herhangi bir üyelik oluşturma ya da kayıt durumu söz konusu değildir. Kişisel hiçbir veri ki isim soy isim dahil olmak üzere verilmeden satın alma gerçekleşir.

Güvenilir olduğu bilinen çeşitli Paykasa satış noktaları bulunmaktadır. İnternet üzerinden hizmet veren bu web sitelerden hemen anında satın alma gerçekleşir. Kredi kartlarına göre çok daha hızlı ve pratik olması da bir başka önemli unsurdur. Aynı gün kullanmaya başlanırken hiçbir bekleme süresi yoktur. Birden fazla Paykasa Kart aynı işlemle satın alınabilir.

Paykasa Kart Limitleri

paykasa limitleri

paykasa limitleri

Halihazırda Paykasa Kart, ön ödemeli yapıya sahip olup her kartta farklı bir limit bulunur. 10 Euro, 20 Euro, 50 Euro, 100 Euro, 200 Euro, 250 Euro, 500 Euro, 1000 Euro bakiyeye sahip kartlardan seçimler yapılır. Sonrasında kullanımlarda bu miktarlar üzerinden olur. Kredi kartlarında ise limit var olurken kullanımlara başlamak için belirli koşulların gerçekleşmesi talep edilir.

Paykasa Kart Kredi Kartları Kullanım Farkları

Satın alma sonrasında Paykasa Kart kredi kartları ile kullanım yönünden de kıyaslanır. Yalnızca 16 haneye sahip pin koduyla çeşitli siteler üzerinden alışveriş yapılmasını sağlar. Dakikalar içerisinde ürün ve hizmet alımlarında bulunulmaktadır. Kredi kartlarında olduğu gibi kart sahibine ait bilgiler talep edilmez. Kartın son kullanım tarihi veya CVV kodu girilmesine gerek yoktur. Herhangi bir doğrulama yapılması da yoktur. Çok daha pratik olması da Paykasa Kart kullanımlarını öne çıkarırken işlemlerin takibi de yapılmaz. Ne zaman, hangi site üzerinden nasıl bir harcama gerçekleştirildiğinin kaydı yoktur. Özel işlemlerde de rahatlıkla güven içerisinde Paykasa Kart kullanımında bulunulmasını bu özelliği sağlar.

  Bireysel emeklilikte yaş sınırı

Güvenlik Yapıları

Güvenilir olma konusunda kredi kartları birçok problemle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Özellikle kart bilgilerinin çalınması sanal ortamda çok daha kolay hale gelmiş durumdadır. Bu durum ise sadece kart bilgilerinin çalındığı anlamına gelmez. Çünkü var olan kredi kartları beraberinde tüm limitin kullanımını getirirken kişisel verilerde kötü niyetli kişilerin eline geçer. Telafisi çok güç durumlarla başa çıkılması lazımdır.

Böyle bir riske girmek isteyemeyenler için ise Paykasa Kart çok daha idealdir. Çünkü algoritmatik özelliğiyle şifrenin kırılması, kartın ele geçirilmesi çok zordur. Bir şekilde kartın şifresi başkasının eline geçse bile yalnızca var olan limit kadar harcama yapabilir. Limitin bitmesiyle kart kullanımı ortadan kalkar. Kişiye ait bilgilere ulaşmak, çok büyük harcamalar yapmak hiçbir şekilde olmayacak durumlardır. Her anlamda Paykasa Kart kredi kartları güvenliğinden çok daha fazlasını vaat eder. Yapısal anlamda da iyi bir altyapıya sahip olması güven verirken kişisel olma özelliğinin bulunmaması da artıdır.

Paykasa Kart Kredi Kartları Ödeme Farklılıkları

Kredi kartlarındaki çok aşırı limit artırma durumları beraberinde borçlanmaya getirir. Taksitlendirme yüzünden borçlar katlanırken ödeme zorlukları yaşanır. Ön ödemeli olan sanal Paykasa Kart ise ödenen tutarın harcanmasına izin verir. Bunun dışında ek borçlanma yapılması, kişi istese dahi mümkün değildir. Böylelikle kişinin bir anlık hatayla dev borçların altına girmesine müsaade edilmez.

Ödeme Ekstraları Karşılaştır

Doğrudan ürün ve hizmet bedellerin ödenmesi, bunun dışında ek ücretlerin olmaması da bir başka avantajlı hususudur. İşlem ücreti, kart bedeli, aidat bedeli, kurum ücreti, şube ücreti, dosya ücreti adları altında kesinti yapmayan Paykasa Kart kredi kartları ve hatta diğer ödeme yöntemlerinden de çok daha iyisini sunar. Problem olmaksızın internet ortamında şüpheye düşmeden alışveriş yapmak için kullanımına başlayabilirsiniz.

  Akbank Sim Bloke Kaldırma