yandex-izleme
FinansKredisi.com

Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler Hangileri?

2.913
Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler Hangileri?

Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler ile müşterilerinin sağlıklı bir hayat sürebilmesi için bütün çalışmaları yürütmeye devam etmektedir. Allianz anlaşmalı Sağlık Kurumları’nda gerçekleştirilecek tedavi masrafları poliçe limitleri dahilinde müşterilerin adına doğrudan Allianz Sigorta tarafından karşılanır. Anlaşmalı hastanelere giderek olması gerekenden daha uyguna hatta bazen ücretsiz olarak hastane hizmeti almak mümkündür. Allianz sadece hastaneler ile anlaşma sağlayarak daha uygun fiyatlarla tedavi olmanızı sağlar. Hastanelerin sağlamış olduğu hizmetlerden, tedavilerden ve testlerden sorumlu değildir. Hasta ve hastane arasına girmeyen Allianz sadece hastane yönlendirmesi yapar. Bu bakımdan hiç bir sorumluluğu üstüne almayan Allianz tedavi ve tedavi sonrası hiç bir işlemin sonucunu üstlenmez. Sorumlu olmadığı da resmi beyanlarla açık olarak belirtilmiştir. Listelerde yer alan kurumlar, ürün ve hizmetlere ait geçerlilik bilgileri sadece bilgilendirme amaçlı müşterilere verilmiştir. Hizmet ve faaliyet açıklamaları kurumlar tarafından iletilecek olan bilgilerle sınırlıdır. Ayrıca Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler listesinde bildirimde bulunmadan değişiklik yapma hakkını kendisinde saklı tutar. Allianz yapacağı bu değişiklikler karşısında her hangi bir sorumluluk içerisinde değildir.

Allianz Sigorta Şirketinde Yer Alan Sigorta Çeşitleri

Allianz Sigorta sadece tek yönlü olan sigorta hizmetiyle sınırlı kalmaz. Kendi içerisinde birçok çeşidi barındırır. Bunu yanı sıra sürekli aktif olarak çeşitli kampanyalar yürütür. Allianz sigorta oldukça aktif olan sigorta şirketleri arasında gösterilir. Allianz Sigorta ile aşağıdaki sigorta çeşitlerinden bir yada bir kaçından yararlanmak mümkündür;

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Modüler Sağlık Sigortası
 • Vitamin 2E Sigortası ( yabancı uyruklular için geçerlidir)
 • Moral Destek Sigortası
 • Nazar Boncuğu Sağlık Sigortası
 • Grup Sağlık Sigortası

Yukarıda yer alan her sigorta işlemi için farklı hastaneler ile anlaşılmıştır. Türkiye’nin 81 ilindeki çeşitli hastaneler ile anlaşmalı olan Allianz Sigorta anlaşmalı olduğu hastaneler listesini sadece kendi müşterileriyle paylaşmaktadır. Prosedür gereği müşterisi olmayan bireylere Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler listesi paylaşılamamaktadır.

  Araç Değer Kaybını Kasko Sigortası Karşılar Mı ?

Anlaşmalı Hastane Sorgulama

Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler sorgulaması sadece müşterilerine özel gerçekleştirilir. Sigorta şirketi müşterileri Allianz Sigorta şirketinin ana sayfasına giriş yaparak kendisine en yakın olan Sağlık kuruluşunu bulabilmektedir. Allianz Sigorta şirketi en yakın anlaşmalı kurum bilgisini müşterilerine paylaşmadan önce müşterilerden bazı bilgiler istemektedir. İşte o bilgiler;

 • Poliçe Tipi
 • Network/ Ürün Tipi
 • İl
 • İlçe
 • Kurum Tipi
 • Kurum Adı

Yukarıda yer alan yerleri doldurarak Allianz Sigorta Şirketinin anlaşmalı olduğu Sağlık kuruluşlarının listesi öğrenilebilir. Bazı sebepten dolayı şehir dışında olan müşteriler bulundukları il ve ilçenin bilgilerini girerek de yine kendilerine en yakın olan anlaşmalı hastaneleri öğrenebilir. Ürün tipinde birçok seçenek yer alır. Bireyler ilgilendikleri ve hizmet almak istediği ürün tipini seçmelidirler. Bütün bilgilerin doğru görülmesinden sonra ekranda artık Allianz Sigortanın anlaşmalı olduğu hastaneler listesi olacaktır.

Anlaşmalı Hastaneler Listesi Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Anlaşmalı hastaneler listesinin değişiklik hakkı öncelikle Allianz Sigorta şirketinin hakları içerisinde yer alır. Anlaşmalı hastanelerin değişmesi durumunda yapılan değişiklik direk sisteme yansır. Böylelikle herhangi bir kargaşanın da önüne geçilmiş olur. Eğer randevu alındıktan sonra anlaşma yapılan hastane ile anlaşma akdi bozulursa Allianz Sigorta müşterilerini mağdur etmemek için en yakında yer alan Hastaneye yönlendirir. Böylelikle sağlıkta kesinti yaşamadan hastalar işlemlerini, tahlillerini ve testlerini yapabilirler. Anlaşmalı hastaneler listesinin değişkenlik göstermesinin nedenleri şöyledir;

 • Poliçe tipinde ki farklılıklar
 • Ürün tipindeki farklılıklar
 • İl ve ilçelerin farklı olması
 • Kurum tipinin farklı olması

Yukarıda yer alan maddelerin her birinde farklı bir seçim yapıldığında farklı bir anlaşmalı hastaneler listesi çıkmaktadır. Allianz Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekte ve 81 ilinde anlaşma sağladığı sağlık kuruluşu yer almaktadır. Yapılan şehir değişikliği kesinlikle sağlık kuruluşlarından alınacak hizmetin önüne geçmez.

  Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Allianz Müşteri Hizmetleri Numarası

Allianz müşteri hizmetleri numarası üzerinden de anlaşmalı olan hastaneler listesini de öğrenmek mümkündür. Verilen numaralar aranılarak müşteri hizmetlerine bağlanmasının ardından gerekli olan bilgiler paylaşılır. Müşteri temsilcisi müşterinin bulunduğu il ve ilçeye en yakın olan sağlık kuruluşlarının listesini paylaşarak yardımcı olmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanarak Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler listesine erişmek isteyenler 0850 399 99 99 numaralı hattı arayabilirler. Allianz Sigorta bu numara üzerinden müşterilerine 7/24 çağrı hizmeti vermektedir.

 

Peki Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Allianz hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: