yandex-izleme
FinansKredisi.com

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2024

1.547
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2024

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar denilince bunun mümkün olabileceği bile birçok kişiyi şaşırtmaktadır. Bankalar kredi ve kredi kartı vermeden önce kişinin çalışma durumunu göz önünde bulundurur. Bankalar ev hanımlarına da ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi kartı vermektedir. Bunu bütün bankalar sağlamasa bile birçok banka sağlamaktadır. Ev hanımları da artık bankaların koşullarını yerine getirdikten sonra kredi kartı kullanmaya başlayabilirler. Her bankanın kendine özel koşulu bulunmaktadır. Fakat bankaların genellikle ortak koşulu kredi notudur.

Ev Hanımların Kredi Kartı Alabilmesi İçin Yapması Gerekenler

Bankaların kredi kartını kullanmak isteyen ev hanımları belirli bir kredi notuna sahip olmaları gereklidir. Daha önce hiç çalışmamış olan ev hanımlarının kredi notu bulunmaz. Bulunsa bile kredi notunun minimum 1300 puana sahip olması gereklidir. Daha önce çalışmayan ev hanımlarının kredi notu oluşturması ve istenilen kredi puanına sahip olması bir yöntem ile mümkün hale gelebilmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi kartı vermeden önce ev hanımı olan bireylerin kredi notunu inceler ve değerlendirmeye alır. Hiç çalışmamış olan ev hanımların minimum 3 ay maksimum 6 ay gibi bir sürede kredi notuna sahip olabilmesi için aşağıdaki adımları uygulaması gereklidir.

 • Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan herhangi birine gidilerek nüfuz cüzdanı ve en az 500 ila 1000 TL arası nakit ile başvuru yapılır
 • İlgili banka şubesinin bireysel müşteri departmanından vadesiz mevduat hesabı açılır
 • Ücretsiz olarak açılan vadesiz mevduat hesabına nakit yüklemesi yapılır.
 • Oluşturulan vadesiz mevduat hesabı üzerinden ”Bloke Teminatlı Kredi Kartı” almak istenildiği beyan edilir
 • Banka vadesiz mevduat hesabında ki bankaya bloke koyarak bunun karşılığında kredi kartı verir

Bu yöntem bakıldığında kredi kartının sağlamış olduğu avantajı sağlamaz. Çünkü burada belirli bir miktar paranın banka tarafından tutulmasıyla verilen bir kredi kartı bulunmaktadır. Fakat burada ki amaç kredi kartı sahip olmak değil kredi notunu yükseltmektir. Banka tarafından verilen kredi kartından düzenli harcama yapılıp düzenli ödeme yapıldıktan sonra kredi notu oluşur ve kısa zamanda istenilen puana yükselir. Ev hanımları 5.000, 10.000 TL gibi limitleri ilan kredi kartına sahip olmak istiyorsa teminatlı kredi kartından alışveriş ve otomatik ödeme talimatları vermesi gereklidir. Kredi kartı notu böylelikle yükselecek banka size ödeme konusunda güven duyacak ve daha yüksek limiti olan kredi kartı tahsis edecektir.

  DenizBank Black Kart Nedir? Kullanım Avantajları Nelerdir?

6 ay gibi bir sürenin sonunda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi notunun yüksek olduğunu görüntüleyerek kredi kartı vereceklerdir. Kredi notunun yükselmesi için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılmasıdır. Asgari ödeme yerine aylık harcamanın tamamı ödendiği zaman kredi notu daha hızlı yükselir. Bu tarz detaylara önem verildikten sonra çok kısa bir sürede kredi kartına sahip olunur. Bankalar ev hanımlarına kredi verirken 18 yaşı baz almaktadır. 18 yaşından küçük olan ev hanımlarına kredi kartı verilmemektedir. Kredi kartı veriminde üst yaş sınırı genelde 65 olsa da bazı bankalar 80 yaşına kadar olan ev hanımı müşterilerine de kredi kartı vermektedir.

Yukarıda yer alan bilgiler daha önce hiç çalışmamış ve kredi notu oluşmamış ev hanımları için geçerlidir. Gelir beyanı olan ev hanımları için kredi kartı almak daha kolaydır. Taşınmazlardan elde edilen gelirler beyan edilerek bankalardan kredi kartı almak mümkündür. Aynı zamanda eş, baba gibi yakın bireyler ekstra kredi kartı çıkartarak ev hanımlarının kredi kartı kullanımı sağlanabilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar genelde bir iki tane olduğu düşünülse de bu düşüncenin aksine kredi kartı veren 10’dan fazla banka bulunmaktadır. Bu bankaların ortak şartları kredi notudur. Kredi notu olmayan veya istenilenin altında olan ev hanımlarına kredi kartı verilmesi pek mümkün değildir. Bu yüzden yukarıda ki adımlar izlenip bir kredi notuna sahip olunduktan sonra kredi kartı başvurusu yapılmalıdır. Aşağıda güncel 2022 yılının ev hanımlarına kredi kartı veren bankaları yer almaktadır.

 • Akbank
 • CEPTEP
 • Garanti BBVA
 • Şekerbank
 • ING
 • QNB Finansbank
 • ENPARA
 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Odeabank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
  Nakit Blokaj ile Kredi Kartı Almak "Tüm Detaylarıyla"

Yukarıda yer alan bankalardan herhangi birini seçerek kredi kartı talebinde bulunabilir. Bankalar başta düşük limitli kredi kartı veriyor olsa bile zaman içerinde düzenli ödeme ile kredi limitini yükseltebilmektedir.

Peki Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: