FinansKredisi.com

Arsa – Tarla Kredisi Veren Bankalar

Arsa – Tarla Kredisi Veren Bankalar

Tarla Kredisi

 

Tarla kredisi başvuru şartları nedir ?

İstediğiniz türde işletme veya yatırım sebebi ile tarla almak için bankalardan finans desteği alabilirsiniz. İhtiyaç kredisine nazaran vade oranı daha uzun olduğu için bankaların şartlarına uyuyorsanız neredeyse bankaların tümü tarla kredisi vermektedir. Peki Tarla Kredisi Veren Bankalar müşterilerinde hangi şartları aramaktadır.

Tarla Kredisi Veren Bankaların şartları ve istedikleri evraklar.

Tabiki en başta ihtiyaç olan başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi ile başvuruda bulunması.
Alacağınız veya almayı düşündüğünüz arazi yada tarlanın tapu belgesinin olması gereklidir.
Başvuru yapacak çiftci günümüzde ne kadar Findeks olarak bilinsede KKB kredi notunun risk taşımaması gerekmektedir.(kredi notu sorgulama)
Eğerki çiftçiye özel olarak belirlenen faiz oranları ile kredi almak istiyorsanız ÇKS belgesi ile başvurmanız gereklidir.
Alım yapacağınız tarla veya arsanın ekpertiz raporu için inceleme yapıp değer belirlemesi yapması gereklidir.
İlgilendiğiniz tarla üzerinde herhangi bir hissedar olmaması gerekmektedir hissedar bulunduğu taktirde devir edilmesi istenebilir tek mülk sahibi siz olmanız gerekmektedir.

Tarla Kredisi Veren Bankalardan tarla kredisi nasıl alınır ? Tarla Kredisi faiz oranları nedir ?

Birçok vatandaş tarafından bilinirki arsa tarla çiftçi gibi kredileri en iyi oranlarla veren bankaların başında ziraat bankası gelmektedir. Sadece ziraat bankası değil bunun yanında TEB bankası 60 ay’a kadar vade sunmaktadır. Akbank ise yine
60 ay’a kadar eşit ödemeli ve hasat zamanı geri ödemeli olarak tarla kredisi imkanı sunmaktadır. En uzun vadeyi ise QNB Finansbank vermektedir tam 120 ay yani toplamda 10 yıl vadeli finans sağlamakta. Genel anlamda ise faiz oranları %1,10 ile %1,23 arasından değişmektedir.

  Yeni! Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı 2022