yandex-izleme
FinansKredisi.com

Bireysel Emeklilik Sistemi İş Bankası

2.920
Bireysel Emeklilik Sistemi İş Bankası

Bireysel Emeklilik iş bankası

Bireysel emeklilik sistemi iş bankası mevcut müşterilerine inanılmaz fırsatlar sunuyor. Birikimlerinizin profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından işletilmesini ve size kazanç olarak dönüşmesini istiyorsanız tamamen Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik sistemini tercih etmelisiniz. İş Bankası bireysel emeklilik sisteminde kolaylıklar sunuyor tamamen devletinde katkı sunduğu avantajlarla desteklenen ve yine devlet tarafından denetlenen bir sistem olması sebebi ile kullanıcıların içini rahatlatıcaktır.

Katılım sağlamak ve emeklilik hakkı kazanmak için 18 yaşını doldurmak aynı zamanda 10 yıl sisteme kayıtlı olmanız ve işletmeniz gerekmektedir bu süre sonrasında ise 56 yaşını doldurup emeklilik haklarınızı almaya başlayabilirsiniz isterseniz tümünü aynı anda toplu olarak talep edebilir istersenizde parça parça emekli aylığı şeklinde alabilirsiniz tamamen sizin kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sürdürülebilen bir süreçtir buna tamamen siz karar verebilir o zaman ve dönemki ihtiyaçlarınıza göre yön verebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik

İstediğinizde toplu olarak çekim yapabilir ev/araba gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir yada farklı yatırımlara atılabilir dilersenizde aylık olarak eşit düzenlemeler yaparak parça parça her ay alabilirsiniz ve yaşamınızı dilediğiniz gibi sürdürebilirsiniz. İş Bankası avantajı ile yararlanabileceğiniz bu fırsat devlet tarafından da desteklenmekte olduğu için devlette %25 oranında bir katkı sunmaktadır yatırdığınız para oranından %25 daha fazla kazanç elde edeceğiniz için standart vadeli mevduat türünden daha kâr’lı olacaktır lakin süreç 10 yıl olduğu için mecbur bu süreyi tamamlamanız gerekmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi kullanıcak olursanız tamamen iş bankası alt yapısına dahil olan Anadolu Hayat Emeklilik nezdinde isminize açılacak bireysel emeklilik hesabı ile işlerinizi yürütebilecek ve takip edebileceksiniz aynı şekilde de emekliliğinizi tamamladığınızda paranızı bu yolu kullanarak Türkiye İş Bankası güvencesi ile alabileceksiniz.

  Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama
Bireysel Emeklilik Devlet Katkı Payı Oranları
Bütçenizden ayırdığınız en yüksek tutarı burada yatırım olarak sağlarsanız o oranda size devlet katkısı sunulacaktır.
Sizin dediğiniz
Devlet Katkısı
100 TL 25 TL
200 TL 50 TL
400 TL 100 TL
800 TL 200 TL

 

Sistemde Bulunulan Süre Devlet Katkısının Ne Kadarına Hak Kazanılır?
3 yıldan az 0%
3<=Süre<6 yıl 15%
6<=Süre<10 yıl 35%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından önce) 60%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından sonra) 100%
Extra bir avantaj ise haklarınız yanmadan emeklilik hakkı kazananlar ve sistemden zorunlu olarak mamuliyet yada vefat sebebi ile ayrılanlar getirilerin tamamından otomatik olarak hak kazanır.
Ayrıca dilediğiniz zaman bireysel emeklilik iptal etme işlemleri de uygulayabilir bireysel emeklilik işlemlerinizi geçici olarak durdurabilir dilediğiniz zaman ise aktif edebilir kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.