yandex-izleme
FinansKredisi.com

Şekerbank Arsa Kredisi Nedir? Faiz Oranı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? 

1.725
Şekerbank Arsa Kredisi Nedir? Faiz Oranı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? 

Şekerbank Arsa Kredisi satışlarındaki payı artırmak için müşterilerine yuğun vadeli krediler verme kararı aldı. Bu doğrultuda şahsi olarak istediğiniz her yerdeki arsayı en uygun vade ve faiz seçenekleri ile Şekerbank kredileri ile alabilirsiniz.

Arsa alımları her dönemde en popüler yatırım araçları arasında yer almaya devam ediyor. Yaşanan fiyat artışları satışları olumsuz etkilese de bankalar bu anlamda müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Ciddi anlamda yatırımın daha da kıymetlendiği dönemde Şekerbank, müşterilerine verdiği destek ile onların arsa sahibi olmalarına destek oluyor. Siz de ileriye dönük yatırımlarda en iyi tercihin arsa olduğunu düşünüyorsanız Şekerbank arsa kredisine başvurarak dilediğiniz yerdeki arsanın tapusunu üzerine alabilirsiniz. Peki Şekerbank Arsa Kredisi Nedir? Faiz Oranı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? 

Şekerbank Arsa Kredisi Nedir?

Şekerbank arsa kredisi, uygun fiyatlar ile müşterilere verilen kredi seçenekleri arasında yer alır. Yatırımın her dönemdeki önemini bilenler erken dönemde bir arsa sahibi olabilmek için Şekerbank arsa kredisine başvuru yapabilir. Şekerbank’ın sunduğu arsa kredisi Türkiye genelinde alınabilecek özelliklere sahip her türlü arsa için geçerlidir. Müşteriler bankanın iletişim kanallarından birisini tercih ederek olayca kredi için başvuruda bulunabilir.

Şekerbank Arsa Kredisi ile Yatırım Fırsatı

Şekerbank arsa kredisi kullanmak isteyenlerin krediye uygun alanlardan arsa almak istemesi gereklidir. İmara açık olan her yerdeki aralar kredi ile alınabilir. İmarın bulunmadığı yerlerdeki arsalar için bankadan uygun kredi çıkmaz. Eğer alınacak olan arsa imarsız bölgede yer alıyorsa bu durumda müşteriler banka ile aralarında bir ipotek anlaşması yaparak da arsa kredisi alabilir.

Şekerbank arsa kredisi kapsamında müşterilerine ihtiyacı olan tutarda kredi verebilir. Arsanın bölgesi ve büyüklüğü değerini doğruda artırır. Bu nedenle her arsa için başvurulacak kredi miktarı birbirinden farklıdır. Satın alınacak arsa belirlendikten sonra arsa ile ilgili yer ve diğer bilgiler bankaya sunulduktan sonra, arsa kredisi için başvurunuzu gerçekleştirilebilir.

  Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Şekerbank Arsa Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Şekerbank arsa kredisinde belirlenen faiz oranı 3 ve 25 aya kadar olan vadelerde %2,50’tur. 25 ay ve 120 ay arası vade ile kullanılacak kredilerde %2,57 oranında faiz uyarlaması yapılır.

Şekerbank arsa kredisine başvurmak için gerekli olan şartlar şunlardır;

 • Başvuru formu
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibinin ödenmiş bir fatura örneği
 • Başvuru sahibine ait gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Maaş üzerinde herhangi bir haczin bulunmadığına dair belge
 • İşletme sahipleri için imza sirküsü
 • Satın alınmak istenen arsanın tapu fotokopisi
 • Ek belgeler

Gerekli evraklar genel anlamda bu kadardır. Ancak başvuru esnasında yapılacak ön görüşmeye bağlı olarak başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunulabilir. Bu durumda sizden istenen diğer belgeleri de sunarak başvuru aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Şekerbank arsa kredisi almak isteyenler bankanın sunduğu zorunlu hayat sigortasını kabul etmek zorundadır. Sigorta işlemine onay v erdikten sonra kredi kullanımı yapılabilir.

Şekerbank Arsa Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Şekerbank arsa kredisi alabilmek için öncelikle yüksek bir kredi puanınız olması gerekir. Kredi puanınız ne kadar yüksek ise bankadan alabileceğiniz arsa kredisi de o kadar yüksek olur.

Şekerbank arsa kredisi başvurunu banka şubelerine giderek bizzat yapabilişiniz. Bunun dışında Şekerbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığı ile de başvurularınızı yapmanız mümkün olur. Ancak mobil ve internetten yapacağınız başvurularda gerekli onayın alınabilmesi için banka sizi şubeye çağırabilir. Bu durumda bankaya bizzat giderek başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında banka değerlendirmesinden eğer olumlu sonuç çıkarsa, talep ettiğiniz miktar hesabınıza yatırılır.

Şekerbank arsa kredisi hakkında bilmeniz gereken temel bilgiler şu şekildedir;

 • Arsa kredisi 120 aya kadar vade seçenekleri ile sunulur.
 • Kredi için sunulan minimum vade süresi 3 aydır.
 • Arsa için çekebileceğiniz minimum tutar 10.000 TL’dir.
 • Maksimum arsa kredi tutarı 100.000 TL’dir.
 • Arsa kredisinde alınacak olan arsa banka tarafından ipotek alınır
 • Arsa kredisi için herhangi bir kefil gerekmez.
  Vakıfbank 0 km Taşıt Kredisi Kampanyası Nedir? Kampanyadan Kimler Yararlanabilir?

Şekerbank Arsa Kredisi Hesapla

Şekerbank arsa kredisi hesaplaması için öncelikle ne kadar kredi kullanacağınızı ve kaç ay vade ile kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. İhtiyacınız olacak kredi miktarını, tercih edeceğiniz vade miktarını da belirledikten sonra toplam kredi miktarınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bankanın hesaplayacağı masraf giderleri ve sigorta bedelleri de dahil edildikten sonra arsa kredisi için geri ödeyeceğiniz tutarı netleştirebilirsiniz.

Şekerbank Arsa Kredisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni bir taşınmaz sahibi olmak için bir fırsat mı? Gelin Hep birlikte tartışalım. Şekerbank hakkında daha fazla kampanya’ya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com/sekerbank/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.