yandex-izleme
FinansKredisi.com

Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Tutarı Nedir? Faiz Oranları Nedir?

1.440
Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Tutarı Nedir? Faiz Oranları Nedir?

Finansbank 3 ay ertelemeli kredi ile müşterilerine destek vermeye devam ediyor. Finansbank’ın uzun vade ve düşük faiz oranları geri ödeme konusunda da banka müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Her bütçeye uygun olması ele alınarak para miktarı, faiz oranı ve vade sayısı belirlenmiştir. Finansbank aynı zamanda ihtiyaç kredisini ödeme konusunda 3 ay sonraya erteleyerek müşterilerinin beğenisini toplamaktadır.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Finansbank’ın sunmuş olduğu 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin hesaplanması oldukça basittir. Kredi faiz oranı belli olduktan sonra hesaplama yapmak için küçük basit işlemler yeterli olacaktır. Aşağıda birkaç tane hesaplama örnekleri yer almaktadır.

 • Finansbank’ın ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı %1.49’dur. Buna göre 15 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alan Finansbank müşterisi bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçerse aylık olarak 409 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde kredinin toplam geri ödemesi ise 24.579 TL olarak yansır.
 • 30 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alacak olan müşteri 48 ay vade ödeme planı üzerinden alırsa aylık olarak 959 TL ödeme yapması gereklidir. Bu şekilde yapılacak toplam kredi geri ödemesi ise 46.072 TL tutarındadır.
 • 40 bin TL tutarında Finansbank 3 ay ertelemeli kredi 48 aylık vade planı üzerinden ödeme seçilirse aylık olarak geri ödeme 1.279 TL’dir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmenin birçok alternatif yolu bulunur. Banka müşteri kendilerine en uygun yolu seçerek kredi talebinde bulunabilirler. Başvurularını İnternet üzerinden yapmak isteyen müşteriler bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek krediler seçeneğini seçmesi gereklidir. Krediler sekmesinde yer alan kredi başvuru formunu eksiksiz olarak doldurulur. Başvuru formunu gönder yazısına tıkladıktan sonra kredi başvuru talebi anında bankaya iletilir. Başvurunun sonucu dakikalar içerisinde bankada kayıtlı olan cep telefon numarasına gönderilir.

  Mortgage Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor?

Banka müşterisi olan bireyler bankanın resmi mobil uygulamasını tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirler.

 • Finansbank’ın mobil uygulaması telefonlara indirilerek ilk işlem yapılmış olunur. Kullanıcı bilgisi ve şifre girilerek mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
 • Kredi başvuru alanına gidilir
 • Birkaç kredi çeşidi bulunmaktadır. Bu kredi çeşitlerinin içerisinden ihtiyaç kredisi seçilir
 • Ekrana gelecek olan formda istenilen bütün bilgiler eksiksiz girilir.
 • Başvuru formunu gönder seçeneğine tıklanır
 • Banka krediye onay vermesi durumunda kredi hesaba yatar
 • Bu kredinin ilk ödeme taksiti ise 3 ay sonrasıdır.

Bu yöntem zaman bakımından banka müşterilerine avantaj sağlar. Konfor alanını terk etmeden oturduğu yerden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak Finansbank müşterisi için mümkün hale getirilmiştir. Bu yöntemlerin yanı sıra Finansbank 3 ay ertelemeli kredi içi banka şubeleri ve müşteri hizmetleri de tercih edilebilir.

Banka kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu ve aylık gelir bilgisine önem verir. Bu iki unsur kredinin çıkmasında %90’lık paya sahiptir. Kredi notu yüksek olanlar ve devamlı olarak bir gelire sahip olan kişiler daha kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alırlar. Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken bankaya ek gelir sunulması kredi alabilme ihtimali daha çok güçlendirecektir.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi Bankalar arasında yürütülen kredi kampanyalarının başında yer alır. Başvuru yapacak olan kişilerin gelir durumu ve kredi notu baz alınarak kredi miktarı müşteriye sunulur. Burada ki amaç banka müşterilerinin ödeme yaparken zorluk çekmemesidir..

Finansbank 3 ay ertelemeli kredi alındığında diğer 3 ay ertelemeli kredilerde olduğu gibi bazı masraflar kredi taksitlerine yansır.. Finansbank’ın 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kapsamında banka müşterilerine yansıtılan masraflar şöyledir;

 • Kullılan kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınır.
 • Finansbank ihtiyaç kredisi bünyesinde alınan kredinin her aylık taksitine eşit dağıtılacak şekilde, aylık faiz tutarının %5i kadar Banka ve Sigorta Muamele Vergisi yansıtılarak aylık ödeme tutarında görünür.
 • Bunun yanı sıra her kredi taksitinize eşit dağıtılacak şekilde, aylık faiz tutarının %15i kadar Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu vergisi alınır.
 • Finansbank’tan ertelemeli kredi alabilmek için hayat sigortası yaptırmak şarttı bulunur. Kredi alan bireyin cinsiyeti, yaşı ve mesleki durumu gibi özellikleri göz önünde bulundurularak hesaplanan tutar yıllık olarak ödenmektedir.
  Çiftçilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2024

Peki Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.