yandex-izleme
FinansKredisi.com

Enpara Hangi ATM’lerden Para Çekilebilir? Enpara Nerelerde Geçerli? 

1.822
Enpara Hangi ATM’lerden Para Çekilebilir? Enpara Nerelerde Geçerli? 

Bankacılık sektörüne farklı bir bakış açısı getiren QNB Finansbank, Enpara ile müşterilerine ekonomik çözümler üretiyor. Enpara’lı olanlar bütün EFT ve havale işlemlerini hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebiliyor. Şubesi olmadan masrafsız bir şekilde bankacılık hizmeti almak için Enpara’lı olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklı dünyaya dahil olmak için Enpara hangi ATM’lerden para çekilebilir? Enpara nerelerde geçerli sorularının yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

Enpara Nedir?

Enpara 2012 yılında QNB Finansbank bünyesinde hizmete girmiş bir dijital bankacılık sistemidir. Herhangi bir yerde bankası ya da ATM’si bulunmayan bu sistem, kullanıcılarına bankacılık hizmetini en kolay şekli ile sunar. Masraf almadan avantajlı hizmet sunmak için faaliyete geçen Enpara, Türkiye’nin ilk dijital bankası olması nedeni ile de ön plana çıkar.

Enpara günümüzde 3663 numaralı şube kodu ile hizmet sunar. QNB Finansbank’ın ayrılmaz bir parçası olan bu sistem diğer bütün bankacılık sistemlerinde olan her türlü denetim ve kontrol, Enpara için de geçerlidir. Bu anlamda güvenli bir bankacılık hizmeti sunar. Normal bir bankada olan her türlü hizmeti Enpara’da bulabilirsiniz. Buna ek olarak Enpara siber denetim sistemleri ile de denetlenir. Bu durum bu hizmet ağının ekstra güvenli olmasını sağlar.

Enpara Hangi ATM’lerden Para Çekilebilir?

Enpara, QNB Finansbank’ın bir parçasıdır. Enpara kullanıcıları kendilerine sunulan her türlü ürün ve hizmetten yararlanmak için QNB Finansbank ATM’lerini kullanabilir. QNB Finansbank, bankacılık sektöründe gelişimini sürdürerek TEB ve Denizbank ile ortaklık sözleşmesi imzalamıştır. Bu kapsamda artık Enpara kullanıcıları QNB Finansbank ile birlikte TEB ve Denizbank ATM’lerini kullanarak da ücretsiz para çekme işlemlerini gerçekleştirebilir.

TEB ve Denizbank ile yapılan ortaklık anlaşması kapsamında Enpara kullanıcılarına bu banka ATM’lerinden ayda 3 kez ücretsiz işlem yapma hakkı tanınmıştır. Enpara kullanıcısı iseniz Denizbank ve TEB ATM’lerinden bir ay içerisinde toplam 3 kez ücretsiz olarak para çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  2024 QNB Finansbank Acil Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Enpara Nerelerde Geçerli?

Enpara, kullanıcılarına hem vadeli hem de vadesiz hesap seçenekleri sunar. Vadesiz hesap olarak kullanılabilen kart hemen her ödeme noktasında bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Pos cihazının bulunduğu her yerde Enpara ile 7/24 ödeme yapabilirsiniz. Kullandığınız kartı internet alışverişlerine açarak bütün ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer banka kartlarından hiçbir farkı olmayan Enpara kart ile acil nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Nakit paranız olmadığı durumda bankanın TL hesabınıza tanımlayacağı kredinizi alışverişlerde kullanabilirsiniz. Acil nakit için kullanacağınız kredi miktarını 30 gün içinde ödemeniz gerekir.

Enpara kullanıcıları 36 ay vade ile 30.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunma hakkına sahip olur. Dilerseniz Enpara kartınızı kredi kullanımı için de tercih edebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığı taktirde belirttiğiniz tutar kısa süre içerisinde hesabınıza yatar. Hesabınıza para geçtiği andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara kullanıcıları arasında yer alarak “Ayın Enparalısı” olmanız halinde ise daha fazla alanda kullanım seçeneği sunulur. “Ayın Enparalısı” olan müşteriler Enpara kartları ile AppStore, Netflix ve Spotify’da %50 indirim ile ödeme yapabilme hakkına sahip olur.

Enpara ATM Para Nasıl Çekilir?

Enpara, herhangi bir şubesi olmadan kolay hizmet verir. Enpara’lı olmak isteyenler için Enpara kart, müşterilerin adreslerine gelir. Görüşmeler ve her türlü talepler müşterilerin adreslerinde gerçekleşir. Müşteriler Enpara Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek hizmet detayları ve her türlü ihtiyaç hakkında görüşme gerçekleştirebilir.

Enpara para çekim işlemleri anlaşmalı ortak ATM’ler aracılığı ile gerçekleşir. Yapılan sözleşme kapsamında ATM’lerden yapılacak işlemlerde kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmez. Para çekim işleminin yapıldığı ortak ATM’leri kullanarak istediğiniz miktarlarda para çekim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara sistemi ile sahip olunan avantajlar şunlardır;

 • Bankacılık işlemleriniz için herhangi bir şekilde ödeme yapmaz, kesinti ile karşılaşmazsınız.
 • Bankaya gitmeniz gereken durumlarda adresinize gelecek banka personeli ile özel ve gizli koşullarda görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Alışveriş dahil olmak üzere her türlü işlemi Encard ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Şubesi olmadan hizmet veren bankacılık hizmetlerinize internet olmadan da ulaşabilirsiniz.
 • Hesap işletim için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.
 • Yaptığınız birikimler için yüksek oranda faiz elde edersiniz.
 • Enpara altın hesabı ile karşı yatırımlar yapabilirsiniz. Gram ya da çeyrek cinsinde her türlü altın alım ve satım işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacınız olduğunda her an Ekpara hizmetlerini kullanabilir ve nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz.
 • Hiçbir masraf ödemeden ihtiyaç kredisi kullanma hakkına sahip olursunuz.
  Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Almak

Bununla bitlikte daha birçok hizmetten en iyi koşullarda yararlanabilirsiniz.

Enpara ile Neler Yapılabilir?

Enpara kart ile diğer bankacılık kartları ile yapabileceğiniz birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara kart sahibi olarak;

 • Vadeli veya vadesiz hesap açabilir ve yatırımlarınızı bankada güvende tutabilirsiniz.
 • Her türlü ödemeyi Enpara kart üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Altın ve dolar gibi hesaplara yatırım yapabilirsiniz.
 • Bankanın size verdiği limit dahilinde kredi kullanımında bulunabilirsiniz.
 • Kur korumalı vadeli hesaplara yatırım yapabilir ve faiz getirisi elde edebilirsiniz.

ATM Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM’lerden para çekimi yapabilmeniz için;

 • Öncelikle bir banka kartına ihtiyacınız olması gerekir.
 • Banka kartınızı ATM’ye yerleştirerek işleme başlayabilirsiniz.
 • Kendinize ait birikim hesabı oluşturabilirsiniz.
 • Bankacılık şifrenizi girerek kullanıcı olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.
 • Sisteme girdikten sonra ekranda yer alan “Para Çekme butonuna tıklamanız gerekir.
 • Ardından çekmek istediğiniz limiti ekranda tercih etmeniz gerekir. (Eğer istediğiniz tutar ekranda görünmüyorsa “Diğer” butonuna tıklayabilir ve çekmek istediğiniz tutarı girebilirsiniz.)
 • İşleme onay vererek para çekme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Enpara Kullanıyormusunuz? Enpara hakkında ki görüşlerinizi yorumlar kısmında görmek istiyoruz.