FinansKredisi.com

Bitcoin güvenilir mi ? Nelere dikkat etmeliyiz!

Bitcoin güvenilir mi ? Nelere dikkat etmeliyiz!

Bitcoin güvenilir mi veya güvenli mi?

Türkiye genelinde bir çok kişinin 2021 temmuz ayı itibari ile inanılmaz katlaranak büyümesi ile dikkatleri çeken bitcoin’i bir yatırım aracı olarak görüp değerlendirme yapmak üzere araştırmalar yapıyorlar. Herkes artık biliyor bitcion bir kripto para birimi devletler tarafından yada bankalar tarafından yönetilemez tamamen kullanıcıların alım satımları ile çeşitli söylentiler üzerine düşüp çıkabilen bir elektronik para peki sizce bu para güvenli mi ?

Bitcoin güvenli mi ?

Hemen hemen tüm devletlerin bitcoin yada benzeri kripto paraların güvenli olmadığını her an ne olacağının belli olmadığı dijital dünyaya atılan gerçek paranızın kaybolabileceğini yada hacklenebileceğini söylüyorlar ve bunun üzerine sürekli dikkat çekiyorlar.

Bitcoin kullanıcıları ise bu tarz yorumların devletler tarafından yönetilemediği ve ellerinde rahatlıkla kontrol edemedikleri istedikleri zaman yükseltip istedikleri zaman düşüremedikleri ve herhangi bir kazançları olmadıkları için bu şekilde yorumladıklarını dile getiriyorlar.

Peki size göre kim haklı lütfen yorumlarda belirtin bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Bitcoin güvenli bir yatırım aracımıdır cevabınız evet yada hayır ise neden bu şekilde düşünüyorsunuz.

Bizim fikrimiz ise tamamen güvenilir demesekte çeşitli sistemler sayesinde güvenilir olabiliyor örneğin paranızı bir Türk borsasına yatırıp oradan işlem yaparsanız ilk yatırdığınız parayı güvene almış olacaksınızdır yabancı bir borsada ise paranızı geri alabilmek için çok zorlanır belkide alamayabilirsiniz ve paranızı TL ‘ye çevirip çekmek için ise komisyon üzerine komisyon kesildiği için paranız özetle çöp olacaktır ancak! unutmamak gereken bir şey var hızlı yükseliş gösteren bitcion sayesinde ne kadar komisyonda kesilse iyi bir borsa oyuncusu yada yatırımcısı iseniz bu gibi al sat durumlarından hiç bir zaman etkilenmeyeceksinizdir.

  Senetle kredi borç para veren yerler