yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ?

2.756
Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ?

Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir?

Kosgeb, yeni iş fikirleri olan girişimciler için 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar da  faizsiz kredi desteği sunduğu hizmet için belirtilen şartları KOSGEB başkanı Cevahir UZKURT açıkladı. Son dönemlerde ekonomik sıkıntılar yaşayan kobi’ler için bu harika fırsatın şartları nelerdir?

Girişim sağlayacak ve ticaret yapacak bir çok kişi kosgeb üzerinden destek almak ister. Kosgeb sunduğu avantajlardan bir taneside sıfır faiz ile 50 bin TL ‘ye kadar destek vermesi, özelliklede yeni iş fikirleri olan kadın girişimciler için bulunmaz fırsat. Bu konu ile ilgili yapılması gereken işlemler kosgeb başvurusu ve kayıt tamamladıktan sonra ara dönemlerde sisteme giriş yapmak ve sistemden onaylanıp onaylanmadığınızı sorgulamak. Bunlardan önce bilmeniz gereken bazı önemli hususları sizler için toparladık.

Kosgeb Nedir?

Kosgeb açılımı: Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

Her ne kadar açılımı bir çok kişiyi ilgilendirmese de sonuç itibari ile alacakları desteğe ve girişimlerini geliştirmeye bakmaktadırlar. Kosgeb’e katılmak için gerekli projenizin sunumunu güzel bir şekilde yapmanız gerekmektedir örneğin hangi amaç için alacağınızı şuanda hangi konum ve durumda olduğunuzu bu hibe yada desteği aldığınızda ön gördüğünüz yükselme yada yapacağınız iş hacmi ne durumda olacağını ayrıca kaç işçi çalıştırdığınızı veya kaç kişi istihdam edebileceğinizi şuan ki cirolarınızı ve gelecekte ne kadar ciro planladığınıza kadar ve daha fazlasını plan program yaparak sunum yapmanız gerekebilir.

Dolayısı ile hiç bir projesi olmayan kimseye kosgeb maalesef destek vermemekte elle tutulur bir projeniz yada bir işiniz olması gerekmekte yani bir iş veren yada işletme sahibi değilseniz gidip ben iş kuracağım dediğinizde pek sıcak bakmayabilirler lakin bir iş yeriniz var ve bunu geliştirmek ilerletmek için bu paraya ihtiyacınız var ve bunu güzel bir döküman ile ilgili birim ve kişilere sunarsanız avantajınıza olacaktır. Kimsenin kimseye 10TL bile vermediği bu dönemlerde kosgeb in bu tarz girişimcilere sunduğu hibe ve destek inanılmaz bir fırsat diyebiliriz.

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2022

 

  KOSGEB’ten Kolay Kredi Almanın Yolları