yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

1.407
Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer? Halihazırda kredi kartı kullanıcıları ilerleyen zamanlarda ihtiyaçları doğrultusunda kredi kartının limitini yükseltmek istemektedir. Kedi kartı ödemeleri kredi notunu doğrudan etkileyen işlemlerden biridir. Bu yüzden kredi notu ile kredi limitleri doğru oranda ilerlemektedir. X Bankasından kredi kartı alan bir banka müşterisi kredi kartının limitini arttırmak için öncelikle bu kredi kartı üzerinden harcama yapması gereklidir. Daha sonra yapılan bu harcamalar ödeme günü geldiğinde aksatılmadan ödenmesi gereklidir. Ödeme de yaşanan düzensizlik kredi notunun düşmesine neden olduğu gibi aynı zamanda bankanın müşterisine ödeme konusunda güveni kırılır. Bu yüzden de düzenli ödeme yapılmadığı takdirde kredi limiti yükseltme başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Limitin yükselmesi için gününde ödeme yapılmaya özen gösterilmeli kredi kartı sahibi olduktan bir kaç ay sonra kart limiti yükseltimi yapılabilir. Kart limiti için çeşitli yollardan biri kullanılarak bankadan kart limiti kullanımı için başvuruda bulunulur ve böylelikle 24 saat içinde kartın limiti yükseltilmiş olacaktır.

Kredi Kartı Limit Sorgulama

Kredi kartının limitini artırmak isteyen banka müşterileri şubeye gitmeye gerek duymadan internet bankacılığı üzerinden yada ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak limit artırımı talebinde bulunabilirler. Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer? Limit bilgilerini bilmeyen yada bunu sorgulatmak isteyen banka müşterileri aşağıdaki yollardan herhangi birini tercih edebilirler.

  • Banka şubelerinden: Kredi kartı alınmış olan bankanın herhangi bir şubesine giderek bireysel bölümünden sıra alınarak kredi kartına ait limit bilgilerini talep ederek öğrenebilir.
  • İnternet bankacılığından: Kredi kartı hangi bankaya aitse o bankanın internet bankacılığı uygulama üzerinden indirilir. Daha sonra şifre belirlenerek internet bankacılığına giriş yapılır. İlgili bölümden kredi limiti sorgulaması yapılabilir
  • ATM’lerden: Kredi kartının ait olduğu bankanın ATM’sinden kart işlemleri menüsüne girilerek kredi limiti sorgulaması yapabilir.
  • Telefon bankacılığından: Kartın alındığı bankanın Müşteri Hizmetlerini arayarak limit sorgulaması yapılabilmektedir.
  En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Sorgulamadan sonra başvuru yapılarak limit artması veya düşülmesi talebinde bulunmak mümkün olmaktadır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Kredi Notunu Etkiler mi?

Kredi, kredi kartları, otomatik ödemeler, başvurular bunların hepsi kredi notunu direk etkileyen işlemlerdir. Bankada yapılan işlemlerin hepsi kredi notuna olumlu yada olumsuz yansımaktadır. Kredi kartı limiti talebi kredi notunu etkileyen işlemlerden biridir. Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer? Limit arttırma bakıldığı zaman olumlu bir yansıma olarak gözükse de bu işlem kredi notunu düşürmeye neden olur. Bunun mantıklı açıklaması ise kredi kartı limiti arttıkça borç yükü de otomatik olarak artmış olacaktır. Bu yüzden kredi notunda bu durum eksi olarak kayda alınır.

Kredi limitini arttırmak isteyen banka müşterileri talepte bulunmadan önce daha önce düzenli ödeme yapıp yapmadığını tespit etmelidir. Çünkü bankalar genellikle düzenli ödeme yapmayan müşterilerinde limit artırım talebini olumsuz sonuçlandırır. Olumsuz sonuçlanması da kredi notunu olumsuz etkilemektedir. Limit artırımı yapıp kredi notunun düşmesi durumunu düzenli ödeme yaparak düzeltmek mümkündür. Daha hızlı kredi notu yükseltmesi yapmak için kredi kartının asgari değil tamamının ödemesinin yapılması gereklidir. Böylelikle limit yükseltimden kaynaklanan not düşüklüğü ödeme ile düzeltilebilir.

Öğrencilere Kredi Kartı Limit Yükselti mi Mümkün mü?

Öğrencilerin en merak ettiği konuların başında limit yükseltme işlemi yer almaktadır. Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer? Bankalar öğrencilere çok düşük limitli kredi kartı vermektedir. Çoğu zaman ihtiyaçları karşılamada yetersiz olan bu limitler karşında öğrenciler limiti arttırmanın yollarını aramaktadır. Öğrenci kredi kartları bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Her banka kendisi şartları altında kredi kartı sunmaktadır. Çoğu banka kredi kartı limitinin artışı için öğrencilere olumsuz yanıt vermektedir. Bunun sebebi öğrencilerin bir gelire sahip olamamasından kaynaklanır. Geliri olmayan öğrenciler kredi kartı ödemelerinde zorluk çekeceği düşünülerek kredi kartı limit artırımına gidilmez.

  Anında kredi kartı veren bankalar

Kredi kartı limiti arttırmak isteyen öğrenciler bir gelir göstererek aynı başvuru yöntemleri üzerinden limit yükseltimi talebinde bulunabilirler. Bunu sağlayamayan öğrenciler ebeveynlerinin kredi kartlarından ekstra kart çıkarak yüksek limitli kredi kartına sahip olabilir. Bunun içinde ebeveynlerin kredi limiti artırımında bulunması gereklidir. Limiti arttırılan karta ek kart başvurusunda bulunarak öğrencilere bu kart verilebilir. Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer? Aksi taktirde kart limiti artırımı mümkün gözükmemektedir.

Peki Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer? Kimler Alabilir? hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: