yandex-izleme
FinansKredisi.com

Öğrenci İçin Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

1.328
Öğrenci İçin Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı? Kredi kartı alabilmek için çoğunlukla kişinin gelir durumuna bakılmaktadır. Gelir durumu olmayan çoğu kişiye kredi kartı genellikle verilmez. Fakat bu durum öğrenciler için geçerlidir. Öğrencileri de düşünen bankalar gelir beyanı istemeden öğrencilere kredi kartı vermektedir. Öğrenci kredi kartları için genel yaş aralığı ise 15 ve 25 yaş aralığıdır. Kredi kartları diğer kredi kartlarına göre daha düşük bakiyeye sahiptir. Fakat düzenli ödemeler sonrası bu kredi kartının limitini mümkündür. Ayrıca sigortalı bir işte çalışan öğrencilere daha yüksek limitli kredi kartları verilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

Her kredi ve kredi kartı çeşidinde hangi banka olurda olsun bir koşul yada şart bulunmaktadır ki bu durum Öğrenciye verilen kredi kartları içinde geçerlidir. Öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı? Bir öğrencinin bankadan kredi kartı alabilmesi için bazı koşulları taşıması veya yerine getirmesi gereklidir. İşte öğrenciye kredi kartı vermek için bankaların istediği genel koşullar;

 • 18 – 25 yaş aralığında olmak. Bazı bankalar istisnai olarak 25 üst sınırını aşarak bir iki yaş farkla öğrenciye kredi kartı vermektedir.
 • Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Tüketici sözleşmesini imzalamak
 • Öğrenci olduğunu belirten bir belge .

Çoğu banka açık öğretim okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etmemektedir. Tabi ki bu durum bütün bankalar için geçerli olmasa da çoğu banka için geçerlidir. Bu yüzden açık öğretim öğrencileri bankaya başvuru yapmadan önce bankanın böyle bir detayının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Öğrenci İçin Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Öğrenciler için hemen hemen her banka kredi kartı vermekte öğrencilere nakit avans hizmeti vererek de onların yanında olmaktadır. Fakat her bankanın öğrenciye tanımış olduğu kredi kartının özellikleri farklıdır. Öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı? Bazı bankalar öğrencilerin birçok şeyden indirimli yararlanması için özel kartlar çıkarmaktadır. İşte o bankalar ve sundukları avantajlar;

 • Akbank – Exi26
  En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir?

Akbank tarafından öğrenciye verilen ve Axess özelliği gösteren Exi26 kredi kartından ilk yıl kart ücreti alınmaz. Ancak daha sonra banka yıllık kart aidatı olarak kart sahibinden 20 TL olarak ücretlendirme almaktadır. Öğrencinin ailesi Exi26 kredi kartına havale yaparken herhangi bir masraf kesintisine uğramaz. Akbank aynı zamanda Exi26 kredi kartını kullanan öğrencilerin ailelerine uygun koşullarla eğitim kredisi vermektedir. Akbank’ın avantajlarından hem öğrenciler hem de aileleri yararlanabilir.

 • İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Öğrencilerin en çok tercih ettiği kartlardan biri olan İş’te Üniversiteli kartı, Maximum özelliği göstermekte buda birçok avantajı beraberinde getirmektedir. İş Bankası öğrencilerden hiç bir şekilde kart aidatı almamaktadır. Maksimum limit ilk aşamada 400 TL’dir. Eğer kart sahibi ödemelerini düzenli olarak yaparsa banka bir süre sonra kartın limitini arttırabilir. Bu tamamen öğrencinin düzenli ödemesine bağlıdır.

 • TEB – ÜniversiTEB

TEB Bankası Bonus özellikline sahip olan bu kredi kartıyla öğrencilerin harcamaları sırasında kâr elde etmesini sağlamaktadır. Öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı? Bonus üyesi olan bir çok mağaza ve işletme bulunmaktadır. Öğrenciler bu üye iş yerlerinden kredi kartı harcaması yaparak çeşitli bonuslar kazanabilir. Bununla birlikte hafta içi 50 liralık bir harcama yapılması durumunda hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanılmış olmaktadır. ÜniversiTEB de aynı zamanda havale işlemleri ücretsiz gerçekleşmektedir.

 • Garanti – Bonus Genç

Bonus özelliği gösteren Bonus Genç kart ile yıllık kart üyelik ücreti alınmayan nadir bankalardan biridir. Bu kartın dikkat çekici en büyük özelliği kampanyaya bakımından çok zengin olmasıdır. Garanti Bankası Bonus Genç kredi kartıyla gençlerin yanında olarak onların her daim her alanda indirimlerden yararlanarak alışveriş yapmasını ve ihtiyaçlarını gidermesini sağlamaktadır. Garanti bankasının geniş bir ATM ağı bulunmaktadır. Buda öğrencilerin hemen hemen her yerde kredi kartından nakit avans çekebilmesini kolaylaştırmaktadır.

 • VakıfBank – Like Card
  Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Almak

World özelliği gösteren nadir öğrenci kartlarından biri olan Like kart ile World üyesi olan iş yerlerin hepsinde geçerli olan bütün kampanyalardan yararlanılabilir. Like Card ücreti yıllık 12 TL olarak öğrenciden tahsis edilir. Word üye iş yerlerinde yapılan bütün indirimlerden yararlanabilirler.

 • Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Ziraat Bankası genç öğrenci müşterilerinden 5 yıl boyunca kart ücreti talep etmemektedir. Banka ayrıca öğrencilerin okul durumuna göre de kredi kartının limitini belirlemektedir. Öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı? Örneğin Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limitlerden oluşan kredi kartları vermektedir.

Peki Öğrenci İçin Hangi Kredi Kartı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: