yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

3.201
Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Kosgeb başvurusu nasıl yapılır, Kosgeb, 1990 yılında kuruldu ve o günden bu yana küçük işletmelere ve orta ölçekteki kobilere işlerinde ilerlemeleri için faizsiz kredi ve hibe imkanı ile destek çıkıyor. İşletmeler aldıkları Kosgeb hibe sayesinde kendilerini daha fazla geliştirme fırsatı buluyor.

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Kosgeb başvuru nasıl yapılır ? Kosgeb kayıt olma işlemi için internet üzerinden e-kayıt yapmanız gerekir bu başvuruyu yapmadan önce kosgeb’in istediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” ne sahip olmanız gerekir yada işyerinizi “İŞGEM” bünyesinde kurmanız gerektiğini açıkça ifade eder. Mevcutta katılım belgesine sahipseniz zaten aşağıdaki vereceğimiz bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz. İşyerinizi “İŞGEM” bünyesinde açtıysanız yada yabancı uyruklu bireyseniz kullanıcı adı ve şifreniz için size yakın olan Kosgeb Genel Müdürlüğüne başvuru yapmanız gereklidir.

Destek talebine yalnızca 2024 yılı itibari ile iş kurmadan önce başvuru yapmış olmanız gerekmekte. 2024 yılında iş kuran ve kurmak isteyenlerin talepleri kabul edilirken, şuanda sadece 01.01.2021 tarihinden sonra yalnızca iş kurmayanların başvuru talepleri alınacaktır. Bu işlem için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Telefon ile nasıl ulaşabilirim diyorsanız 444 1 567 numaralı telefon ile bağlantı sağlayabilirsiniz ancak bu tür girişimlerde kesinlikle en yakın büro veya müdürlüklere gitmenizde fayda var. Talep edilen hibe yada kredi telefon ile alınamayacağı gibi bir çok işlem ve sunumdan geçmiş olmanız gerekmekte insanların sizi telefon ile anlaması zor olacaktır.

Kosgeb Başvuru Şartları Neler?

Yeni girişimci desteği talebinde bulunacak kişilerin son bir yıl içinde aynı faaliyet konusuna sahip bir işletmesinin olmamasını talep ederken başka bir işletmede dahi olsa %50’den fazla ortaklığının bulunmamasını ve söz konusu olan işletmeyi kurduktan sonra işin başında olmasını talep etmekte, aynı zamanda başka bir işin devamı yada muvazaalı devir ve genişletilmişi değil onayını vermeniz gerekli yani sıfırdan bir işletme kurulumu için sağlanan bir destek olduğunu açıkca ifade eder. http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/KOSGEBFirstApplication.aspx .

Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ?

Kosgeb ‘ten Ne Kadar Hibe ve Destek Alırım?

Kosgeb çıtayı her geçen gün arttırıyor geçmiş yıllarda 30 bin TL hibe ederken 70 bin TL’ye kadarda sıfır faizle ödeme alabiliyordunuz. 2024 yılında ise güncel durum 50 bin TL Kosgeb desteği alırken 100 bin TL’ye kadarda sıfır faiz ile işlerinizi yoluna koyabilirsiniz ancak talep edilen belgeleri yada kursların başarılı bir şekilde tamamlanmış sunuma hazır bir projeniz olması gerekmekte ve talep edilen şeyleri en ince detayına kadar düşünüp kendinizi göstermelisiniz. Bu konuda çok çekimser kalıyor ancak bu hibe’ye ihtiyacınız varsa profesyonel şekilde kosgeb desteği sunan firmalarla görüşmenizde fayda vardır evrak takibi ve hazırlaması gibi tüm süreçi onlar sizin adınıza yürütebilir ve siz sadece söylem ve eylemlerde işlem yaparsınız.

  Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?