yandex-izleme
FinansKredisi.com

PTT Düşük Faizli Kredi Limiti Ne Kadar? Nasıl Başvuru Yapılır?

1.529
PTT Düşük Faizli Kredi Limiti Ne Kadar? Nasıl Başvuru Yapılır?

PTT düşük faizli kredi limiti ne kadar? Nasıl Başvuru Yapılır? PTT geçtiğimiz dönemlerde posta ve kargo gibi hizmetlerin yanı sıra kredi vereceğini de açıkladı. Açıklamanın ardından faiz oranları da paylaşıldı. Düşük faizli kredi vermesi cezbedici gelerek yoğun bir başvuru süreci başlamış ve aynı şekilde gününüzde de bu yoğun talep devam etmektedir. En çok merak edilenler arasında PTT’nin vermiş olduğu bu limitin ne kadar olduğu yer almaktadır. PTT yaptığı açıklama ile 30.000 TL tutarında kredi verdiğini duyurdu.

Birçok banka kredi kampanyasını açıklarken bazı sınırlandırmalar getirmekte yada bazı başlıklara özel yapmaktadır. Bu yüzden birçok kişi PTT’nin bu düşük faizli kredisinden yararlanabilip yararlanamayacağı araştırmasına girmektedir. Aşağıda yer alan herkes bu krediden yararlanabilirler;

 • Düğün Yapacaklar
 • Borçlarını Ödemek İsteyenler
 • Araba Almak İsteyenler
 • Eşyasını Yenilemek İsteyenler
 • İhtiyaçlarını Karşılamak İsteyenler

PTT 30 Bin TL Kredi Başvuru Koşulları Nelerdir?

PTT 30.000 TL kredi verirken bazı şartlar koşmuş bu şartlara uyulması durumunda krediyi vereceğini açıklamıştır. İşte PTT’nin 30.000 TL limitli kredisi için istenen şartlar;

 • PTT’den kredi almak isteyen kişiler, bizzat kendileri başvuru yapıp kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları gerekir. PTT düşük faizli kredi limiti ne kadar? Nasıl Başvuru Yapılır? Vekâletname ile kredi başvurusu yapılmamaktadır.
 • Kredi başvurusu sırasında, PTT’de bulunan ilgili bankanın evraklarının eksiksiz ve doğru doldurulması gerekir.
 • Kredi başvurusu yapılıp form teslim edildikten sonra değerlendirme ve onayı ilgili banka vermektedir.
 • Kredi onaylandıktan sonra çeşitli masraflar ücretleri bankalar tarafından alınır. Bu masrafların PTT ile herhangi bir ilişkisi yoktur. Kredi için alınan kredi hayat sigortası, dosya masrafı, kredi gibi ek masrafların iadesinden de aynı şekilde PTT sorumlu değildir. Bu iade işlemleri için ilgili banka muhatap alınır.
 • Kredi için cayma hakkı bulunmaktadır. Cayma hakkını kullanmak isteyenler PTT şubelerine değil bankaya başvuru yapmaları gereklidir. PTT cayma hakkının muhatabı olarak yer almaz. Muhataplık ilgili bankaya aittir.
  Türkiye İş Bankası Bayram Kredisi 2024

PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

PTT kredi başvurusu yapmak için yalnızca bir seçeneğe yer verilmiştir. Bu seçenek de PTT şubelerine bizzat giderek başvuru yapmaktır. PTT düşük faizli kredi limiti ne kadar? Nasıl Başvuru Yapılır? PTT ile anlaşmalı olan bankalardan kredi almak için ilgili bankalara değil yalnızca PTT şubeleri üzerinden yapabilir. Bunun dışında, başka herhangi bir yerden başvurular kabul edilmemektedir. İnternet ve diğer kanallar üzerinden başvuru alındığını iddia eden şahıslara ve firmalara itibar edilmemelidir. Şube üzerinden başvuru süreci şöyledir.

 • PTT 30 bin TL kredi başvurusu yapmak için en yakın PTT şubesine gidilir
 • Başvuru için sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı olması yeterlidir
 • Şubede bulunan görevliye başvuru yapmak istenildiği belirterek doğru alana geçilebilir
 • Ardından bireylere bir başvuru formu verilir ve bu formu eksiksiz doldurulması istenir.
 • Forum imzalanıp görevliye teslim ettikten sonra başvuru evresi tamamlanmış olur.
 • PTT kredi başvurunuzu alındıktan sonra formu ilgili bankaya ya da bankalara gönderir. Kredi değerlendirmesi ilgili banka ve bankalar tarafından yapılır. Bu krediyi alıp alınmayacağı banka tarafından belirlenir ve değerlendirme kısmında PTT şubelerinin hiç bir katkısı bulunmamaktadır.
 • Değerlendirme sonucunda krediye onay verilirse, cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilir. PTT düşük faizli kredi limiti ne kadar? Başvuru Nasıl Yapılır? Mesaj içeriğinde ne kadar krediyi, kaç ay vadede kullanacağı gibi bilgiler yer alır.
 • Kabul edilen krediyi almak isteyenler başvuru yaptıkları PTT şubesine giderek gerekli evrakları imzaladıktan sonra hemen kredilerini alabilirler.

PTT 30.000 TL Kredi İçin Anlaşmalı Olduğu Bankalar

PTT 30.000 krediyi kendi bünyesinde vermeyip anlaşmalı bankalar üzerinden vermektedir. PTT kredi yönteminde sadece aracıdır. Bu aracılığın getirmiş olduğu avantaj ise düşük faizli olmasıdır. Bankalar bu krediyi kampanya başlığı altında yürüttür. Daha önce Denizbank, Odeabank, ING Bank gibi çeşitli bankalarının PTT ile anlaşması bulunmaktaydı. Fakat kampanyanın sona ermesi yada banka tarafından değiştirilmesi durumunda meydana gelen sonuç itibariyle şuan bir anlaşma bulunamamaktadır. Bu yarın bu bankaların PTT ile bir daha anlamalı olmayacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden güncel olarak takip edilmesi gerekir. Şuan devamlılığı esas olan tek banka Aktif Banktır. Yani PTT üzerinden doldurulacak olan kredi formu Aktif Banka gitmekte ve değerlendirmeleri de Aktif Bank yapmaktadır. PTT düşük faizli kredi limiti ne kadar? Başvuru Nasıl Yapılır? Aktif Banka bireysel olarak gidip bu kredi talebinde bulunmak mümkün değildir. Çünkü bu bir kampanya olup sadece PTT’ye özeldir.

  Kobi Nedir? Kobi Kredisi Kimlere Verilir?

Peki PTT Düşük Faizli Kredi Limiti hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.