yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Kartı Borç Ödeme

2.388
Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi kartı ödemeleri için en uygun kredi veren bankalar farklı alternatifler sunmakta olup burada bankaların ortak amacı müşterilerine kolaylık sağlayarak ödemelerini aksatmadan yapmak için teşvik etmektir. Buna ek olarak “kredi kartı borcumu ödeyemiyorum” diyen kişiler içinde kredi kartı borcu taksitlendirme ve kredi kartı borcu yapılandırma gibi alternatif ödeme çözümleri de üretilmektedir. Kredi kartı borç ödeme işlemleri her bankada farklılıklar göstermekle beraber kullanılan ortak alternatif yöntemler de bulunmaktadır.

Kredi Kartı Borç Ödeme Yöntemleri

Kredi kartı borcunun ödemek isteyen kişilerin kullanabilecekleri temel birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki kişinin kredi kartının ait olduğu banka şubelerinden kendine en yakın olanı tercih ederek şubeden kredi kartı borcu ödeme yöntemidir. Bu yöntemin tek dezavantajı genelde kalabalık olan banka şubelerinde uzun süre beklemek zorunda kalmaktır. Kredi kartınız elinizde ise kredi kartınızla yoksa da kredi kartı numarası üzerinden şubeden dilediğiniz tutarda kredi kartınıza para yatırabilirsiniz.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartı borcunu yatırmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri en pratik yöntem kesinlikle banka ATM’sinden kredi kartı borcu ödeme yöntemidir. Bunun için kartınızın ait olduğu banka ATM’lerinden kendinize en yakın olanı ziyaret ederek kredi kartınızı ATM’ye takın.

Karşınıza çıkan menüden kredi kartı borç yatırma seçeneğini işaretleyin ve açılan yeni ekranda yatırmak istediğiniz para tutarını yazarak ATM’de açılan paragözüne paraları yerleştirin. Kısa bir süre içerisinde ATM paraları sayarak ekranda onay verecektir. Ters konulan paralar varsa bunlar geri çıkar ve bunları yeniden düzgün yerleştirerek göze koymanız durumunda bu paralarda sayılarak yeniden onay ekranına geçilir. Burada onay vermeniz durumunda yatırdığınız tutar kredi kartınıza alacak olarak kaydedilir ve borcunuzdan düşülür.

  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartı borcunu kartsız yatırmak isteyen kişilerin mutlaka kartın ait olduğu bankaya ait olan bir ATM cihazı üzerinden işlem yapması gerekir. ATM ekranında yer alan kartsız işlemler menüsü tercih edilerek buradan kredi kartı borç ödeme menüsüne giriş yapılır. Açılan ekranda önce kredi kartının ait olduğu kişinin TC kimlik numarası istenir.

Ardından para yatırılmak istenen kredi kartı numarası istenir ve yatırılacak olan para tutarı yazılarak onay ekranına geçilir. Açılan paragözüne yatırılmak istenen para yerleştirilir ve ATM cihazının paraları tanımlaması beklenir. Paraların tanımlanması ile beraber ekranda çıkarılan tutara onay verilerek para yatırma işlemi tamamlanır. Kartsız kredi kartı borcu ödeme işleminde dikkat edilmesi gereken tek nokta TC kimlik numarasının doğru girilmesidir.

Kredi Kartı Borcu İnternetten Ödeme

İnternetten kredi kartı borcu ödeme işlemi de günümüzde borç ödemek için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bunun için kişinin internet şubesi kullanıcısı olması ve kredi kartına para aktarmak istediği hesabında gerekli olan para miktarına sahip olması yeterlidir.

Kişinin aynı bankanın kredi kartı ürününe sahip olması durumunda internet şubesi şifresi ve kullanıcı ismi ile hesabına giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsüne tıklaması gerekmektedir. Bunun ardından kredi kartı borç ödeme menüsüne girerek para yatıracağı kredi kartını seçip yatırmak istediği tutarı yazarak tamam butonuna tıklaması ve cep telefonuna gönderilen doğrulama kodunu girerek işleme onay vermesi yeterlidir.

Başka bankanın kredi kartı borcunu ödeme işleminde ise kredi kartı menüsünden başka banka kredi kartı borç ödeme seçeneğini tıklayarak ilk önce bankayı seçerek ardından kredi kartı sahibinin adı soyadı, TC kimlik numarası ve kredi kartı numarası bilgilerini tuşlayarak yatırmak istediği para tutarını yazması gerekmektedir.

  Anadolu Ticari Kart Nedir? Müşteriler BP’deki İndirimden Nasıl Faydalanır?