yandex-izleme
FinansKredisi.com

Senetle Kuyumculardan Elden Altın Alma

3.035
Senetle Kuyumculardan Elden Altın Alma

Acil para lazım olduğu zamanlarda nakit temin edilmesinin bir diğer yolu da kuyumculardan yani altın satışı yapan şahıslardan türlü sebeplerle senet karşılığı altın alışı olabiliyor.

Piyasa şartları, hayat koşulları tüketiciler olarak biz insanları beklenmedik noktalara itebiliyor. Hayallerimiz ve umutlarımızla bağladıklarımız maalesef bizlere beklentilerimizin karşılığını veremiyor ve kurtulmak amacıyla attığımız her kulaç ardından biraz daha borç denizinin dibine doğru bakabiliyoruz.

Bankalardan aldığımız krediler, borcunu ödeyemediğimiz kredi kartları yanında yüklü bir borç faturası keserken aynı vakitte uzun seneler kredi alabilmekten yasaklanmış hale düşüyoruz. Attığımız her kredi aşamasına olumsuz yanıt alabilmek para gereksiniminde olanları türlü sebeplere itiyor. Bugün bankaların en sadık müşterisi pozisyonundaki memurlar dahi değişik yollara başvurmak mecburiyetinde kalabiliyor. Bu yollardan birisi de senetle altın alma olabiliyor.

 

Kuyumculardan Altın Temini

Bir vakitler tanıdık çehre ya da eş dostun kefili ile senetle altın veren kuyumcular kurulan kredi notu ve Findeks değişik semalara bürünmek mecburiyetinde kaldı. Bugün ülke çapında taksitli satışların derhal derhal hepsi bireyin kredi notuna göre yapılmaya başlandı. Kuyumcularda senetle altın satışı yaparken bireylerin kredi notuna göre hareket ediyorlar ki parasal olarak zarara uğramasınlar.

Altın satışı yapan her kuyumcu doğrultu olsun ya da olmasın senetle altın satışı yapma yoluna gitmek mecburiyetinde kalıyor. Bu halde altının güncel fiyatından ziyade daha yüksek tutarlarda satışının gerçekleşmesi de bir anlamda ticari olarak işine yaramış oluyor.

Altın Satışında Kredi Notu Önemli

Senetli altın satışında bireyin Findeks notu haricinde kuyumcu bankalarda bulunduğu gibi değişik taleplerde de bulunabilir. Kefil istemesi, adres kayıt belgesi, bordro ya da iş yerinden bir makale da talep edilebilecekler arasında.

Tüketici olarak sizin işinize fayda ya da yaramaz bilinmez ancak nakit gereksiniminin karşılanması amacıyla seçilebilecek alternatifler arasında senetle altın alma yolu da eklenebilir.

  Trafik Sigortası Çekici Ücretini Öder Mi ?

Para Bulmanın Alternatifi

Farklı kredi tahsisi ya da nakit temin etmenin yollarından birisi de senetle para alabilmek bulunduğu gibi senetle altın alabilmek. Gerek borç ödemek gerek görülürse yaptığı ya da gerçekleştireceği düğünlerde evliliklerde kullanmak amacıyla insanların ziynet eşyalarına gereksinimi bulunabiliyor.

Günümüzün en kıymetli ulaşılabilen madenlerin başında gelen altının satış noktaları kuyumcular kredi kartı ile altın satışı yapabiliyor. Ancak pahası nedeniyle kart limitleri yetmeyebilir ya da bireylerin kart kullanmadıkları da alternatif olarak kişileri borç karşılığı altın alma yoluna sevk edebilir.