yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim

Türkiye genelinde aralarında büyük bankaların da bulunduğu bir sistem havuzu kurularak kredi kayıt bürosu http://www.kkb.com.tr/ adı ile insanların bildiği findeks https://www.findeks.com/ sistemi üzerine sizlerin hesap hareketlerini takip ederek kredi ve kredi kartı ödemelerinizi inceleyerek puanlama sistemi getirmişlerdir. Böylece banka geri ödemeyemeyecek kişilere kredi vermeyip kendini güvenceye almaktadır. Sizde kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim diyenlerdenseniz ve kredi ihtiyaçlarınız varsa öncelikle findeks üzerinden kredi notu sorgulama yapmalısınız.

Yaptığınız sorgulama ardından eğerki kredi notunuz düşük ise kredi notu yükseltme adı ile daha önce oluşturduğumuz konuya göz atmanızda fayda olduğunu bildirmek isteriz. Böylelikle kredi notunuzu yükseltebilir istediğiniz oranlarda red cevabı gelmeden kredinizi çekebilirsiniz diğer türlü red cevabı alarak bilgi havuz sistemi olduğu için tüm bankalardan talebiniz gerçekleştirmeyecektir sizin yapacağınız en iyi işlem bu aşamada kredi notu öğrenme olucaktır.

Çünkü bu sistem sizden önce ödeme performansınızı incelemeye alarak ödemelerinizin ne durumda olduğunu takibe alıyor bu dilerseniz bir banka dilerseniz üç banka üzerinden başvuruda bulunun değişmeyecektir yukarıda verdiğimiz kredi notu ile ilgili bağlantıları takip eder ve göz atarsanız orada kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğinizi kredi notunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi ve kredi notu yükseltme işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi detaylıca anlaşmış bulunmaktayız uzmanlarımıza finans alanında dilediğiniz soruları sorabilirsiniz sizlerin soracağınız sorularını profesyonelce cevaplanacağından şüpheniz olmasın.

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim.

Kredi notuna bağlı olarak çeşitli risk gruplarına ayırılmış alanlar mevcut bunlara göz atalım bankalar genelde çok iyi olarak adlandırılan kredi notu grubuna gözü kapalı olarak istedikleri meblağlarda kredi verebilemkte. Bu grubun puan aralığı ise 1700-1900 arasındadır bunun altında olan grup ise iyi puan grubu sayılan gruptur bu grubada nispeten sorgusuz kredi verebilmektedir bu grup ise 1500-1699 arasında yer alıyor. Az riskli yani buna kredi verelim kırk yılda bir takip edelim sıkıntı çıkmayabilir dedikleri 1300-1499 arasında yer alan kredi notu grubudur.

  Kredi Notu Kaç Olmalı?

En önemli yerlere geldik aslında orta riskli grupta ise 800-1499 arasında yer almaktadır siz burada puan durumunuzu yükseltmeniz gerekebilir çünkü kredi isterseniz bile istediğiniz tutarlarda alamayabilirsiniz alsanız bile. Örneğin 10.000TL ihtiyacınız var bankalar sizi incelemeye alacak ve orta riskli grupta gördükleri zaman sizlere vereceği tutar düşecektir yani 10.000TL yerine 3.000TL vereceklerdir.

Sizin burada yapmanız gereken yine kredi notu sorgulaması yaparak kredi notunuzu öğrenme sağlayacak ve kredi notunuzu yükselteceksiniz. Şimdi ise kredi almanız imkansız olan çok riskli gruba oda 0-799 arasında yer almakta ki muhtemelen daha önce bankalarla hüsümeti olmuş kişilerdir bu gruptaki kişileri bankalar kapıdan dahi sokmazlar.

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim sorusuna bu konu ile cevap buldunuz daha önce açtığımız konuları inceleyerek sizde düşük olan kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.